Виктор Васильевич Автор  Окт 12, 2016 - 357 Просмотров

З чого складається економіка України та її експортний потенціал

 

 За даними видання «The World Factbook», економіка України займає 42 місце серед всіх економік світу за загальним розміром ВВП, обігнавши Норвегію, Ізраїль та Арабські Емірати.

У 2013 році цей показник становив 337,4 мільярдів доларів США. Україна на сьогодні володіє одним з найкращих наборів природніх ресурсів. Експерти кажуть, що наша держава спроможна нагодувати весь світ! «Факти» підготували 4 інформативні інфографіки, щоб наочно і доступно показати, з чого складається економіка України; які її найперспективніші галузі; чи є потенціал у сільського господарства на світовому ринку, та що експортує Україна за кордон. 

   З чого складається економіка України Обсяг реалізованої продукції (товарів послуг) у 2013 році, дані Державної служби статистики України За обсягом реалізованої продукції домінуючою є переробна промисловість та оптова торгівля. При цьому, найбільш перспективні галузі, на які роками покладали великі надії – сільське господарство та машинобудування – мають дуже низькі показники, причиною чого є недосконале законодавство та організація виробництва. Варто також зауважити, що видобувна промисловість, яка в останні роки особливо дотувалася державою, має такі ж самі низькі показники, що свідчить про її нерентабельність. 

Перспективні галузі України Нещодавно міністр економічного розвитку і торгівлі України Анатолій Максюта заявив, що найперспективнішими галузями для України є сільське господарство, харчова промисловість і машинобудування. В планах уряду зробити Україну світовим постачальником продовольства. Сільськогосподарське виробництво - це одна з провідних галузей економіки України, яка має природні конкурентні переваги. Світові експерти переконані, що продукція українського аграрного сектору в найближчі 30-50 років буде найзатребуванішою у світі. Його потенціал виробництва значно перевищує потреби внутрішнього ринку. У свою чергу харчова промисловість являє собою величезну кількість великих, середніх і малих підприємств, які виробляють майже 20% від загального обсягу промислової продукції. Найбільше реалізованої продукції перепадає на м`ясо, напої, молочні продукти, тютюнові вироби, хліб і хлібобулочні вироби, жири. Щодо перспектив, то багато експертів схиляються до м`ясної промисловості, яка забезпечує населення свіжим та мороженим м`ясом, м`ясними напівфабрикатами, ковбасними виробами, м`ясними кон­сервами тощо. Інтеграція з ЄС дає великі перспективи для розвитку машинобудування України. Оскільки ця галузь – наукоємна, то її розвиток може бути швидким та ефективним тільки за умов об`єднання науково-дослідних інститутів з конструкторськими бюро й заводами, взаємообміну професіоналізмом та залучення інвестицій. Галузева структура українського машинобудування є дуже різноманітною. Важливі та найбільш розвинуті такі його ланки: важке машинобудування, транспортне, сільськогосподарське машинобудування, верстатобудування, приладобудування, радіотехнічне та електротехнічне виробництво, обладнання для інших галузей промисловості, особливо хімічної та харчової. Обсяг фінансування інноваційної діяльності промисловості з кожним роком зростає.

Сільське господарство України на світовому ринку Дані за 2012 р., Державний департамент сільського господарства США У 2013 маркетинговому році сільське господарство показало свої сильні сторони. Україна експортувала рекордні 32,3 млн. т. зерна. За даними групи компаній «Зерно ЮА», з цим показником Україна посіла третє місце серед найбільших світових експортерів збіжжя.

Експорт українських товарів Дані: Держзовнішінформ Найбільшу питому вагу ? понад чверть ? у структурі українського експорту припадає на продукцію АПК ? 17 млн грн. Другою за обсягами є металургія ? 14 млн грн. Замикає трійку лідерів хімічна промисловість ? 4,8 млн грн. Український зовнішньоторговельний баланс погіршило скорочення цін на зернові та олійні культури ? на 20-30 % у другій половині 2013 року. Однак рекордні обсяги поставок дозволили в останньому кварталі наздогнати й перегнати результат 2012 року. Основними напрямками українського експорту є країни СНД (36%), Європейського Союзу (26%), Близького і Далекого Сходу (18% і 8%). Порядок імпортних напрямів ідентичний: СНД ? 37%, ЄС ? 35%, Близький Схід ? 3%, Далекий Схід ? 15%.

 

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.

Новости партнеров

  • Использование любых материалов, размещённых на сайте, разрешается при условии ссылки на nagolos.com.ua При копировании материалов, для интернет-изданий – обязательна прямая открытая для поисковых систем гиперссылка. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов. Гиперссылка (для интернет- изданий) – должна быть размещена в подзаголовке или в первом абзаце материала.
Top
Наш сайт использует cookies. Используя наш сайт Вы автоматически даете согласие на использование cookies. Спасибо.