Біженці з Північної Кореї розповідають про те, що відбувається в тюрмах країни

Жорсткі побиття, неправильне харчування, довгі години роботи, хвороби - ось повсякденне життя в'язнів Північної Кореї. Чиновники ООН підготували звіт, створений на основі розмов з кількома сотнями людей, яким вдалося втекти з режиму Кім Чен Ина.

Автори звіту у період з вересня по травень опитали понад 330 людей, які втекли з країни.

Згідно з повідомленням, в'язнів Північної Кореї б'ють дубинками, металевими брусками, вони стають жертвами сексуального насильства. Їх можуть присудити публічну страту навіть за втечу чи крадіжку.

Звіт свідчить, що в'язничні охоронці роздягають затриманих і неодноразово шукають гроші та приховані речі. Слухання тривають місяць або навіть довше. Затримані змушені сидіти або стояти на колінах цілий день.

Тюрми в Північній Кореї переповнені. Там панують вкрай негігієнічні умови. В'язні недоїдають і навіть вмирають від голоду. Розповсюджені такі хвороби, як туберкульоз, гепатит та тиф.

До початку судового розгляду затримані не мають доступу до адвокатів, і вони не можуть розраховувати на захист у суді. Ув’язнених змушують працювати багато годин, що призводить до нещасних випадків.

Тому не дивно, що корупція є повсякденним явищем у кримінальній системі Північної Кореї. Хабарі допомагають уникнути арешту та тримання під вартою, вони також можуть зменшити покарання або навіть скасувати його. Звісно ж велика кількість населення не може дати хабаря.

Влада Північної Кореї не раз заявляла, що вони не порушують прав людини. У травні посол цієї країни в Женеві Хан Тон Сонг заявив, серед іншого, що "порушення прав людини, незалежно від їх форми, є неприйнятними". Тим не менш, Північна Корея відмовилася видавати візу чиновникам ООН, які займаються правами людини. 

Читайте також: Зеленський звільнив командувача об'єднаних воєнних сил

Північна Корея Кін Чен Ин