Оздоровчі властивості малини – боротьба з лихоманкою, діареєю та менструальними спазмами

Малина - це дуже смачна ягода, соковита і ароматна. Її цінують дієтологи та травники, адже малина (як плоди, так і листя) містить багато вітамінів і мінералів, а найбільше в ній магнію, кальцію і заліза, а також багато інших цінних для здоров'я речовин.

Малина складається з безлічі маленьких, рожево-червоних, соковитих кістянок. Їх цілющі та поживні властивості були оцінені ще в часи Римської імперії. Римляни розпочали процес одомашнення цієї ягоди в четвертому столітті і завдяки їм урожаї поширилися по всій Європі.

Закрите акціонерне товариство "Антик" пропонує вироби з натурального каменю, зокрема пам'ятники, бордюри, огорожі, сходи та ін. Виробник гарантує якісне виконання замовлень. Зразки продукції ви можете в каталозі на сайті "Антик".

Заслуга розповсюдження малини, особливо у вигляді джемів та желе, приписується англійцям. Також вони привезли цю ягоду до Нью-Йорка в середині 18 століття. Вирощування корінної малини корінними американцями почалося в 19 столітті.

В даний час у світі існує понад 200 відомих сортів малини - від червоної до жовтої і більш рідкісних оранжевих, фіолетових та чорних сортів.

В Україні малина росте в лісах і садах. Вона плодоносить на другий рік після посадки. Культивована малина має багато сортів, які відрізняються за розміром, кольором та смаком плодів. Але найбільш ароматною є дика малина.

Малина - властивості

Плід малини містить органічні кислоти (включаючи лимонну, яблучну, саліцилову), пектини, антоціани, цукри, летючі речовини.

Також є безліч вітамінів (включаючи С, Е, В1, В2, В6) та багато мінеральних речовин - насамперед калій, магній, кальцій, залізо).

Листя малини містять дубильні речовини, флавоноїди, органічні кислоти, смолисті сполуки, мінеральні солі (включаючи залізо, мідь, кальцій).

Стебла також мають користь для здоров’я. Вони містять ряд вітамінів і мінералів, серед яких вітаміни групи В, вітамін С, вітамін Е, магній, кальцій, залізо, калій.

В результаті досліджень на тваринах дослідники виявили, що малина має потенційний протипухлинний ефект. Завдяки вмісту ферулової кислоти та бета-ситостеролу помічено пригнічення росту пухлини - як доброякісних, так і злоякісних.

Малина і діабет

Через низький глікемічний індекс малини (25) люди з діабетом можуть їсти ці фрукти. Варто знати, що антоціани, присутні в малині, знижують рівень глюкози в крові після їжі, багатої крохмалем.

Малина та алергія

Малина, як і полуниця, часто викликає алергічні реакції. Це пов’язано з саліцилатами, які містять ці ягоди.

Дослідники показали, що діти страждають на малинові алергічні реакції частіше, ніж дорослі. Малину або малиновий сік можна давати дітям з 7-місячного віку.

Алергія на малину найчастіше проявляється почервонінням, висипом і сверблячкою. Зазвичай вони з’являються на обличчі, але можуть зустрічатися і по всьому тілу.

При тривалих симптомах алергії може виникнути сухий кашель.

Малина при лихоманці

І фрукти, і листя малини є відмінним жарознижуючим засобом. Спостереження показують, що настій сушеної малини або сиропу зі свіжих фруктів викликає рясне потовиділення через 30-60 хвилин після прийому.

Препарати з листя давно використовуються для боротьби з лихоманкою при вірусних та бактеріальних захворюваннях, які викликають підвищення температури, наприклад, грип або застуда. Завдяки високому вмісту вітаміну С, свіжа малина використовується для лікування та профілактики синусних інфекцій.

Малина допоможе при проблемах зі шлунком

Листя малини має в’яжучу, антибактеріальну та протизапальну дію. Дубильні речовини пригнічують ріст кишкових бактерій і ефективно зменшують діарею. Препарати з листя малини також допоможуть при легкому здутті живота.

Малина полегшить менструальний біль

Листя цієї рослини містить речовини, що викликають легке розслаблення гладких м’язів, в т.ч. матки, тому вони корисні для полегшення менструального болю. Проте настої з листя малини не слід вживати вагітним.

Малина - як збирати і сушити?

Плоди малини дозрівають влітку, в різний час в залежності від сорту, але в основному у липні та серпні. Вони дуже ніжні і легко розчавлюються, випускають сік. Тому збирайте їх обережно, в суху погоду. Довго зібрані ягоди не зберігаються, їх потрібно швидко засушити або приготувати Правильно висушена малина повинна зберігати свій природний колір і приємний аромат.

Листя малини можна збирати навесні і протягом усього літа - вони повинні бути здоровими, без плям.

Сироп готують із свіжої малини - це відмінний потогінний засіб. Його також використовують для поліпшення смаку ліків для дітей. 

Сухофрукти є компонентом потогінних і жарознижуючих сумішей. Листя входять до складу трав'яних сечогінних і жовчогінних сумішей.

Малина залишається свіжою в холодильнику близько двох днів.

Щоб заморозити малину, її потрібно промити, обсушити, викласти на піднос і поставити в морозилку. Коли ягоди замерзнуть, покладіть їх у поліетиленовий пакет. Вони можуть зберігатися в морозилці протягом одного року.

малина властивості малини