Чому розвиток Києва стоїть на місці?

Чому розвиток Києва стоїть на місці? Таке питання поставило собі європейське видання Eureporter. В статті розповідається про механізмздійснення влади в столиці України.

Чому розвиток Києва стоїть на місці? Таке питання поставило собі європейське видання Eureporter. В статті розповідається про механізмздійснення влади в столиці України.

“Віталій Кличко Києвом не керує, а виконує лише представницькі функції. Керує міськимипроцесами людина не публічна - Вадим Столар. Він вказує, що та коли Кличкомає зробити. Найбільше Столара цікавлять питання фінансові. Самого Кличка не турбують проблеми транспортних колапсів,на яких не можна заробити і отримати фінансовий або політичний капітал, тому змусити його діяти можуть або наказ Столара, або скандали та системний тиск”– пише європейське видання.

Журналісти перераховують найбільш відомі махінації Столара: віджим банків, продаж державі неякісного дизельного палива, будівельні афери.

Нагадаємо, що раніше про прямий вплив на будівельну і земельну сферу через своїх людей в КМДА Столар вийшов на перше місце серед забудовників Києва, а саме все завдяки обшнирим зв’язкам в усіх сферах життєдіяльності столичної мерії, заявляв народний депутат Борислав Береза.

Також європейці, крім афери з будівельною компанією «Еліта-центр» згадують скандальну забудову берегової лінії річки Дніпро, яка розділяє столицю України на дві частини. “З порушенням водного та земельного законодавства України фірми Вадима Столара майже добудували на березі Дніпра житловий комплекс «Сонячна Рів'єра». Церемоніальний мер Києва – Кличко обіцяв заморозити будівництво, але після виборів будівництво відновилося” – зазначає автор статті.

Видання також пише не просто тісну дружбу знинішнім міським головою Києва, а й протиск на журналістів. “Журналісти програми «Схеми» зафіксували як мер Києва Віталій Кличко літав приватним літаком до Неаполя разом із Вадимом Столаром. Після виходу даного сюжету на головного редактора авторитетної програми Наталку Седлецьку почався тиск збоку правоохоронних органів. Лише втручання Європейського суду з прав людини зупинило дії правоохоронних органів, що убезпечило джерела антикорупційних розслідувань журналістки і редакції програми «Схеми» від можливого розкриття ” – зазначив автор.

Київ Кличко Столар Схеми