Незалежного російського журналіста побили

У Магадані побили опозиційного журналіста незалежної газети "Весьма" Андрія Гришина. Його виманили з квартири та напали невідомі винуватці.

Журналіста виманили з квартири молодий чоловік, який стверджував, що він випадково вдарив його автомобіль і попросив спуститися.

Гришин перевірив через вікно, але не було жодних ознак того, що з його машиною щось не так. Оскільки чоловік, який йому подзвонив, вже зник, він вирішив вийти з квартири і подивитися, що  сталося. Однак двоє інших чоловіків вже чекали його на сходах і напали.

- Вони били так, щоб не завдати серйозної шкоди, але щоб боліло, - розказав Андрій Гришин на Радіо Свобода. Зловмисники неодноразово казали, що били, бо "їм не сподобалось те, що писав журналіст у своїй газеті". Однак Гришин не знає, про який з його текстів могло йтися. У журналіста численні травми обличчя та тулуба, але його здоров’ю нічого не загрожує.

"Весьма" на своєму веб-сайті повідомляє, що про справу було повідомлено в поліцію. Сам Гришин стверджує, що не знає, хто на нього напав, але "він обов'язково дізнається". Журналісту також вдалося зняти нападників, що тікали.

У звітах міжнародних організацій, що стежать за умовами праці журналістів, Росія займає одне з провідних місць за загрозою здоров’ю та життю репортерів.

Справи, пов’язані з вбивством журналістки "Нової газети" Ганни Політковської та Анастасії Бабурової, побиттям репортера "Коммерсанта" Олега Кашина та нападом на ведучої "Еха Москви" Тетяну Фельгенгауер досі не розкриті.

На жаль в Україні теж досі є багато нерозкритих вбивств журналістів.

Андрей гришин андрей гришин избит избили российского журналиста свобода слова в россии