Норвегія. Загадкова хвороба вбиває собак

Норвезьке управління безпеки харчових продуктів повідомило, що до декілька десятків собак загинуло внаслідок розвитку невідомої хвороби. Експерти повідомляють, що немає чітких вказівок, які б повністю класифікували захворювання. Можливо, що це стан, ще не відомий ветеринарній медицині.

BBC повідомило, що собаки вже кілька тижнів гинуть у різних районах Норвегії через невідому хворобу. Перший випадок був зафіксований в Осло. На сьогоднішній день загадкове захворювання спостерігається у 14 з 18 адміністративних регіонів Норвегії. Представники Норвезького управління безпеки харчових продуктів та Норвезького ветеринарного інституту заявляють, що до цього часу загинуло щонайменше 25 собак.

Симптоми захворювання дуже сильні. У собак з’являється кривава діарея, сильна блювота, хвороба прогресує дуже швидко. У кількох випадках власники не встигли доставити свого вихованця до ветеринара, перш ніж він помер.

Норвезьке управління сільського господарства працює з експертами, щоб визначити, що саме викликало хворобу. Після першої розтину собак було виключено сальмонелу. Також відомо, що тварини не отруїлися. Вчені звертають особливу увагу на те, що випадки траплялися в різних куточках країни з нерегулярними інтервалами.

Норвезька ветеринарна служба повідомила, що аутопсія дає певні вказівки щодо того, що могло бути причиною смерті. Наприклад, у заражених тварин були виявлені дві дуже небезпечні бактерії - ентеробактерії та клостидія перфрінгес. Крім того, вчені перевіряють, чи спричинені випадки вірусами, бактеріями, грибковими або паразитарними інфекціями.

"Звичайно, хвилює те, що одного дня здорові норвезькі собаки насолоджуються життям, а наступного дня помирають від невідомої нам хвороби. Це особлива ситуація. Я ніколи раніше не стикався з подібним випадком" - інформує Жорун Джарп з Норвезького ветеринарного інституту. - На даний момент у нас немає чітких вказівок, які могли б допомогти визначити, з чим ми маємо справу", - додала вона.

Вчені рекомендують собакам ходити тільки на повідку і не контактувати з іншими тваринами. Найближчим часом рекомендують не давати вихованцеві нову їжу. Якщо ви помітили будь-які ознаки хвороби, негайно зверніться до найближчого ветеринара. Поки не відомо, чи може хвороба вразити людей.

собаки хвороби собак