Президент Болівії втік з країни. Ево Моралес отримав притулок у Мексиці

Літак з колишнім президентом Болівії Ево Моралесом відправився в Мексику. Місцеві органи влади вирішили надати йому притулок з гуманітарних міркувань.

Міністр закордонних справ Мексики Марсело Ебрард заявив у понеділок, що готовий надати притулок Моралесу у Twitter. Він підкреслив, що 20 болівійських парламентарів знайшли притулок у країні.

"Мексика, відповідно до своєї невтручальної традиції, привітала 20 політиків з Болівії в офіційній резиденції Ла-Пас. Ми також вирішили запропонувати притулок Ево Моралесу", - написав він.

Ево Моралес відступив після масових протестів, що тривали кілька тижнів. Вони були викликані звинуваченням у підробці під час президентських виборів, які мали забезпечити четвертий термін політичного діяча на цій посаді.

У неділю Організація американських держав опублікувала доповідь, в якій підтвердила порушення в ході виборів та рекомендувала їх повторити. Поліція та армія підкорялися Моралесу, тоді як голова Виборчого суду Марія Євгенія Чоке була заарештована.

Масові протести в Болівії розпочалися 20 жовтня, коли були оголошені вибори Ево Моралеса на четвертий термін. Офіційні результати виборів показали, що він набрав 47,08 відсотка голосів, а його суперник Карлос Меса - 35,61 відсотка, проте голосування було поставлено під сумнів.

До відставки президента Болівії на вулицях країни сталися криваві сутички. В останні дні болівійська опозиція захопила штаб урядових ЗМІ, а журналістів, що працюють в них, змусили покинути будівлі. Поліцейські приєдналися до протестуючих у кількох найбільших містах Болівії, включаючи Кочабамбу, Сукре та Санта-Крус.

ево моралес протести в болівії