Як спати, щоб висипатися?

Звичайного восьмигодинного сну може не вистачити, щоб відчувати себе повним сил

Можливо, ви знаєте це почуття: хоча ви рано лягаєте і досить довго спите, вранці повністю прокидаєтеся лише після другої чашки кави. 

Іноді причиною такої втоми є проблеми зі здоров’ям. Варто знати, що визначає якісний сон, як покращити гігієну сну та як забезпечити комфорт відпочинку, щоб щодня прокидатися відпочившими.

Зручне ліжко та хороший матрац

Від нього залежить, скільки пройде ніч. Тільки на хорошому матраці можна лягти себе таким чином, щоб розслабити м’язи. Матрац повинен відповідати вашій вазі, в іншому разі ваш хребет стане надмірно зігнутим під час сну, що викликає відчуття сильних болів у спині після пробудження.

Правильне світло

Мелатонін, гормон, відповідальний за тривалий міцний сон, виділяється лише в темряві. Тому перед тим, як лягти, щільно закрийте вікна, а потім увімкніть лампу нічого світла. 

Як мінімум за годину до сну вимкніть телефон і телевізор, тому що синє світло, що випромінюється ним, сприймається мозком як денне світло, що ускладнює прихід сну.

Гармонійний декор спальні

Також варто розглянути нове облаштування спальні. Бажано, щоб кольори спальні подобалися вам інакше вам буде некомфортно.

Акустичний комфорт

Спальня повинна бути тихою, щоб шуми, що турбують вас з вулиці чи з квартир сусідів, не порушували ваш нічний відпочинок. Якщо ви живете в галасливому районі, вам варто навіть подумати про звукоізоляцію кімнати, достатню для того, щоб ви могли добре спати в ній. Якщо у вас немає можливості і ви відчуваєте шум протягом ночі, спробуйте спати у берушах, їх можна придбати в будь-якій аптеці.

Легка вечеря

Вечірній прийом їжі повинен бути легким. Не варто їсти важку для перетравлення їжу, багато їсти теж не варто.

Свіже повітря

За годину до запланованого сну варто відкрити вікно і впустити трохи кисню в спальню. Свіже повітря полегшить вам дихання, оскільки воно не тільки знизить температуру до бажаних 18-19 градусів Цельсія, але і зволожить її до оптимального рівня (40-60%). Завдяки цьому ваше дихання стане глибшим, а ваш мозок буде отримавати достатньо кисню під час сну.

Вечірня прогулянка

Якщо погода дозволяє, то можна на годину вийти на прогулянку. Також можна прийняти розслаблюючу ванну з ефрними оліями

Читайте також: Це одна з найбільших порід собак на планеті. Однак їхні фото досить комічні

сон здоров'я