Чемпіонами не народжуються…

За роки існування кінематографу в світ вийшло безліч мотиваційних стрічок про життєві подвиги людей, які завдяки своїй титанічній праці і силі волі досягали вершин та отримали право називатись видатними. Так історично склалось, що серед цих всіх історій та персонажів велику частку займають ті, які мають безпосереднє відношення до спорту...

Нагороди Михайла Левицького

Нагороди Михайла Левицького

На тренуванні СК "Динамо", Львів.

На тренуванні СК "Динамо", Львів.

Михайло Левицький зі своїм тренером Михайлом Євтушовим (Львів, СК "Динамо")

Михайло Левицький зі своїм тренером Михайлом Євтушовим (Львів, СК "Динамо")

Чемпіонами не народжуються…

 За роки існування кінематографу в світ вийшло безліч мотиваційних стрічок про  життєві подвиги людей, які завдяки своїй титанічній праці і силі волі досягали вершин та отримали право називатись видатними. Так історично склалось, що серед цих всіх історій та персонажів велику частку займають ті, які мають безпосереднє відношення до спорту і серед таких є як вигадані персонажі так і ті, які були реальними. І треба віддати належне західній культурі в тому, що вони як ніхто інший вміють популяризувати «своє» і саме цього вміння дуже часто бракує нам. Наша країна багата різноманітними спортивними талантами, але чомусь в більшості випадків про них знають більше за кордоном ніж на батьківщині. Хоча останнім часом варто зазначити, що ситуація в сфері популяризації видатних спортсменів починає дещо покращуватись, але це все рівно докорінно не змінює загальну картину.

    В контексті даного матеріалу хочеться згадати ім’я видатного Українського борця самбо майстра спорту міжнародного класу, чемпіона світу Михайла Степановича Левицького, чиїм учнем мені пощастило бути в певний період мого життя. Його спортивний шлях був дуже непростим і сповненим гучних перемог. Вже з юнацьких років тренер Михайла Степановича помітив його талант, але при цьому від багатьох інших молодих талановитих борців його відрізняла цілеспрямованість, воля до перемоги та відповідальне ставлення до тренувань, що в сукупності з його філігранною технікою дало результат. Але і тут все було не просто і не відразу, після чергової спроби відбору на чемпіонат Світу в Левицького були думки залишити великий спорт, але в справу втрутився досвідчений тренер Михайло Федорович Євтушов, який знайшов підхід до свого вихованця, а згодом відстояв його законне право представляти країну на світовій першості, і Михайло цього разу здійснив свою мрію! У фінальній сутичці,  яка відбувалась в переповненому глядачами залі, в столиці Іспанії Мадриді, Левицькому знадобилось менше 25 секунд аби здобути титул чемпіона світу та звання найтехнічнішого  борця турніру!  Цей титул він здобув в доволі солідному для спортсмена віці 28 років, загалом пройшовши блискучий спортивний шлях:  3 місце  на спартакіаді УРСР 1971 р., 3 місце чемпіонат СРСР 1976 р., 2 місце кубок СРСР 1976 року, 3 місце чемпіонат СРСР 1978, 3 місце літня спартакіада народів СРСР 1979 р. 2 місце чемпіонат СРСР 1980 р., 1 місце кубок СРСР 1980 р, чемпіон світу  (Мадрид) 1981 р., переможець кубка України 1982 р., 1 місце літня спартакіада народів СРСР  1983 р., срібний призер чемпіонату світу (Київ) 1983 р.

   Настав час нам усвідомити, що ми також маємо чим пишатись, усе, що нам потрібно – це повірити у власні сили і покладатись лише на власну працю та прагнення досягати нових вершин, а популяризація видатних українців про яких зараз мало хто знає, може стати хорошим прикладом для нас та майбутніх поколінь, і хто знає, можливо в майбутньому один з вітчизняних фільмів про видатних українських спортсменів також стане культовим та здобуде різноманітні нагороди світових кінофестивалів….


Кучеренко Олексій,

майстер спорту України з боротьби самбо.

Спорт клуб Динамо Чемпіон Світу Самбо Львів Левицький Михайло Спорт