Надійний страж українських воріт

В наступному матеріалі я хочу розповісти про без перебільшення одного з найкращих воротарів з футзалу та пляжного футболу в історії незалежної України. Який, граючи багато років поспіль, за національну збірну, а також топові вітчизняні клуби, демонстрував самовіддану та видовищну гру, чим підкорив серця вболівальників з різних куточків нашої держави.

В наступному матеріалі я хочу розповісти про без перебільшення одного з найкращих воротарів з футзалу та пляжного футболу в історії незалежної України. Який, граючи багато років поспіль, за національну збірну, а також топові вітчизняні клуби, демонстрував самовіддану та видовищну гру, чим підкорив серця вболівальників  з різних куточків нашої держави.

Свою кар’єру в футзалі Владислав Лисенко розпочав, які більшість гравців – з великого футболу. На його перше в житті тренування, яке відбулось 08.03.1989 року, Лисенка привів його старший двоюрідний брат - Віталій Шишов, який на той час був діючим футболістом. В великому футболі Лисенко грав за різні команди та навіть встиг провести 4 сезони в вищій лізі чемпіонату Казахстану, після чого, в 2002 році, повернувся до рідного Києва. Вдома він почав грати у всі футболи: футбол, футзал та пляжний футбол – енергії та бажання грати в молодого голкіпера вистачало. І на одному з матчів, а саме під час фіналу кубка Києва, який відбувався на НСК "Олімпійський", його помітив видатний український тренер з футзалу – Станіслав Гончаренко та запросив Владислава на перегляд в клуб «Інтеркас». Перегляд був під час товариського матчу, який складався з 3 таймів по 20 хвилин. В кожному таймі в ворота Інтеркасу виходив інший воротар. Перед завершальною частиною зустрічі «Інтеркас» вів в рахунку 7:0, а після виходу на поле Лисенка матч завершився 7:4, майбутня зірка футзалу пропустив аж 4 голи в одному таймі! І коли по завершенню цього матчу донька Станіслава Гончаренка запитала його, що це за новий хлопець в команді, він спокійно відповів їй, що його звати 4:0.  З такого курйозу розпочалась феєрична кар’єра талановитого воротаря, який згодом здобув низку трофеїв в футзалі та пляжному футболі: двічі переможець чемпіонату України з футзалу ( по разу в складі львівських команд «Тайм» 2009/2010 та «Енергія» 2011/12),  5разів володар Кубку України (1 раз в складі київського Інтеркасу 2005 року, 1 раз в складі Тайму 2009/2010 і тричі поспіль  в складі Енергії - 2010/11,2011/12,2012/13),  двічі володар Суперкубку України 2009 року ( у складі Тайму) та 2017 року (у складі київського Хіта). Багаторазовий призер чемпіонату України з футзалу ( двічі 2 місце 2004/05,2006/07  та одного разу 3 місце 2005/06  в складі Київського Інтеркасу, 2 місце 2010/11 та 3 місце 2012/13 в складі Енергії,  бронзова медаль в складі київського Хіта - 2018/19). На клубній міжнародній арені виходив в елітний раунд (топ 16) кубку УЄФА (аналог футбольної ліги чемпіонів) в складах таких команд: «Тайм» 2009/10, 2010/11 та «Енергія»2012/13. У складі національної збірної України з футзалу бронзовий призер гран прі Форталеза 2008 року (неофіційний чемпіонат світу серед збірних команд, який проводиться в Бразилії з 2005 року), вихід до чвертьфінальної групи фінальної стадії чемпіонату світу 2008 року, вихід в 1/4  фіналу чемпіонату Європи з футзалу 2009 року.

Стосовно пляжного футболу, список нагород не менш вражаючий: чемпіон України 2002,2003,2005  у складі команди «Нова Ера», чемпіон України2016 у складі пляжної команди «Хіт».  За пляжну збірну займав 1 місце – Євроліга дивізіон В 2004 року, 3 місце – Євроліга дивізіон А - 2005 року, 1 місце – Євроліга дивізіон В 2006, вихід в 1/4  фіналу  чемпіонату світу 2005 року.

Серед особистих нагород Лисенка титули кращого воротаря чемпіонату України з футзалу 2005/06,2009/10,2010/11, кращий воротар Кубку України з футзалу 2009/10, 2011/12, кращий воротар відбору на чемпіонат світу в Болгарії 2008 року, кращий воротар попереднього раунду кубку УЄФА 2012/13 з футзалу у Львові, кращий воротар Євроліга дивізіон В 2006 року з пляжного футболу. І це все далеко ще не всі нагороди іменитого українського голкіпера!

При особистому знайомстві з Лисенком, яке відбулось багато років тому у Львові, коли я мав честь очолювати фан клуб команди Тайм, а згодом і Енергії, мені сподобались його простота та щирість, яка гармонійно поєднувалась з енергійністю та відмінним почуттям гумору. Також побачивши його руки, а саме перекручені та переламані у всіх можливих місцях від ударів м’ячем пальці, які вразили мене - спортсмена з багаторічним досвідом виступів по дзюдо та самбо, я усвідомив, яку важку працю виконує цей голкіпер. І не лише він один, дивлячись на той подвиг, який роблять щодня наші спортсмени, здобуваючи в умовах повної байдужості, розкрадання коштів та системного знищення спортивної інфраструктури владою, медалі різноманітного ґатунку. Хочеться вірити, що той абсурд та корупція, який ми бачимо зараз, завершиться раніше, ніж закінчиться ентузіазм наших спортсменів, яким, на мою думку, і треба давати премії та нагороди, а не кабінетним горе реформаторам, чиї «реформи» з року в рік лише погіршують ситуацію…