Українська «Ракета»

Продовжуючи серію статей про видатних українських спортсменів, я просто не міг оминути своєю увагою, не побоюсь цього формулювання, одну з найтитулованіших спортсменок світу, справжню українську «Ракету», спортсменку, яка здобула найбільшу кількість олімпійських медалей в історії незалежної України і просто Людину з Великої літери Інну Осипенко-Радомську.

   Продовжуючи серію статей про видатних українських спортсменів, я просто не міг оминути своєю увагою, непобоюсь цього формулювання, одну з найтитулованіших спортсменок світу, справжню українську «Ракету», спортсменку, яка здобула найбільшу кількість олімпійських медалей в історії незалежної України і просто Людину з Великої літери Інну Осипенко-Радомську.

   Кількість нагород нашої співвітчизниці у такому виді спорту, як веслування на байдарках і каное просто вражає. Якщо чесно, я навіть не знаю з чого варто починати, тому почну з головних нагород в житті кожного спортсмена, а саме з олімпійських медалей, до речі Олімпіад в Інни було 5, що теж є просто неймовірним досягненням!

    Перша Олімпіада в житті Інни була в далекому 2000 році в місті Сідней в Австралії, тоді ще зовсім юна 17 річна спортсменка, наймолодша учасниця турніру в своєму виді спорту, залишилась без медалі. Наступна Олімпіада була  2004 року в Афінах,  Осипенко-Радомська виграла бронзу у складі української жіночої команди-четвірки на байдарці.  На літніх Олімпійських іграх в Пекіні у 2008 році вона стала чемпіонкою на одиночній байдарці, а вже через чотири роки у 2012 році в Лондоні здобула два срібла в одиночних змаганнях на дистанціях 500 і 200 метрів. Бронзову медаль на іграх 2016 року в Ріо-де-Жанейро українська зірка здобувала, як і багато інших відомих українських спортсменів, вже у складі національної збірної Азербайджану.

   Причиною такого рішення було халатне та байдуже відношення вітчизняних спортивних чиновників до спорту загалом, яке нажаль стало певним «трендом» останніх десятиліть в нашій країні і що найстрашніше - ця ситуація лише погіршується з приходом на керівні посади молодих «реформаторів».

   Вертаючись до спортивних  здобутків Осипенко-Радомської, варто зазначити, що Чемпіонати Світу були не менш успішними: бронза 2001 року, срібло 2003 року, золото та срібло 2010 року та дві бронзи 2011 року.

   Але і це ще далеко не все, були в кар’єрі нашої співвітчизниці і Чемпіонати Європи: золото 1998 рік, срібло та бронза 2000 року, золото 2001 та 2004 року, бронза 2007 року, срібло2008 року, срібло 2011 року.

   Що стосується Кубків Світу,тут теж не обійшлося без нагород: золото, срібло та бронза 2002 року, золото, бронза 2007 року, золото, два срібла та бронза 2016 року.

   Підсумовуючи просто феноменальну статистику виступів української «Ракети» можна підрахувати, що на міжнародній арені вона здобула  загалом 28 медалей, серед яких 5 Олімпійських медалей,  6 медалей Чемпіонатів Світу, 8 медалей Чемпіонатів Європи, 9 медалей Кубків Світу.

   Від кількості нагород голова йде обертом, але і це ще не всі нагороди в житті Осипенко-Радомської. Крім цього вона отримувала такі звання, як спортсмен року 2008, спортсмен року 2010, людина року в номінації спорт 2010. Державні нагороди: Орден княгині Ольги 3 ступеня, Орден «За заслуги» 3 та 2 ступеня та інші.

   Нагода особисто познайомитись з Інною та її чоловіком та тренером Дмитром Радомським випала мені під час проведення щорічного львівського Ярмарку спорту, будучи його співзасновником та одним з організаторів перших 5 ярмарків, я мав чудову нагоду переконатись у тому, що можна,  ставши легендарною, знаною у всьому світі спортсменкою,  залишатись скромною та приємною людиною, чудовою дружиною та мамою двох дітей…    

 

Кучеренко Олексій,

майстер спорту України з боротьби самбо.

 

 

 

.

Олімпійські медалі Інни Осипенко-Радомської

Олімпійські медалі Інни Осипенко-Радомської

Домашня колекція нагород

Домашня колекція нагород

Неймовірна колекція медалей

Неймовірна колекція медалей

Державні нагороди

Державні нагороди

спорт олімпійська чемпіонка Інна Осипенко-Радомська веслування