Чхання - що це і що викликає цей процес?

Чхання - це не тільки захисна реакція організму, спрямована на очищення слизової оболонки носа від алергенів і подразників.

Виявляється, чхання може бути викликане сонцем і навіть ... сексуальними фантазіями, і цей рефлекс є спадковим.

Чхання - це рефлекс, що полягає у швидкому вивільненні повітря для очищення слизової оболонки носа від алергенів, пилу та інших подразників.  Під час цього відбувається скорочення м'язів живота та міжреберних мускулів, в грудях набирається багато повітря, яке вивільняється разоб з вологою та подразниками.

Рідина виділяється через рот і ніс зі швидкістю до 4,5 метрів на секунду (близько 40 кілометрів на годину). А під час одиночного чхання видихається близько 40 000 крапель.

До речі, доки не закінчилося літо, поспішайте знайти для себе найкращі жіночі сукні від Emilia Dell`Oro.  Зробити це можна на сайті   https://ua.emiliadelloro.com/. Тут ви знайдете елегантні вечірні і коктейльні плаття, повсякденні сукні, а також модні блузи, піджаки, жакети та інший жіночий одяг.

Затримка чхання, на думку лікарів, може підвищити артеріальний тиск в 38 разів порівняно з вільним чханням. Це величезний шок для наших дихальних шляхів!

Чи можна чхати з відкритими очима? Теоретично це можливо, але ми настійно радимо не пробувати зробити це. Закриття очей при чханні - це рефлекс, який захищає наші очі від високого тиску.

Інфекція, яка викликає чхання, може бути небезпечною, тоді як саме чхання розраховане на підтримку нашого організму. Тиск, що створюється в грудях, досить високий, щоб очистити слизову, але досить безпечний, щоб не вбити нас. Чхання - один із симптомів застуди. Вологі слизові мряки, що утворюються під час чхання, насичені вашими мікробами.

Як чхають тварини?

Чхання відбувається не тільки у людини, але і у деяких видів тварин. Чхання собак і котів, мабуть, бачили всі. Але чи знаєте ви, що деякі рептилії також чхають?

Морська ігуана Галапагоська. Надлишок солі з морської води виводиться з крові рептилії за допомогою спеціальних залоз, з'єднаних з ніздрями, через які час від часу виходить солоний туман. Це схоже на чхання.

Як показав випадок 34-річного британця, чхання чхання краще не пригнічувати. Це призвело до серйозної травми. Він ішов до лікарні з набряклою шиєю, скаржився на біль при ковтанні та втрату голосу. Після обстеження виявилося, що у чоловіка була тріщина в задній частині горла. При цьому всередині тканин були виявлені бульбашки повітря.

А все через надзвичайно високий тиск повітря при зупинці чхання. Чоловік потрапив на операційний стіл.

Проте іноді буває, що чхання все-таки треба уникнути. Існує простий спосіб зробити це. Як тільки ви відчуєте перші ознаки,  просто притисність кінчик носа пальцем і тримайте його, поки не відчуєте, що бажання чхати минуло. Шлях банальний, виглядає смішно, але це працює! Побачте самі.

Читайте також: Слідом за "Королем Левом" Дісней перезніме "Леді та Блудько"

чхання