Домашні сонячні електростанції стають все більш популярними

Всього кілька років тому наша країна дуже відставала від європейських з точки зору щорічно встановлюваних поверхонь сонячних колекторів. Зараз же все частіше ми зустрічаємо їх на наших вулицях.

Тепер кінцеві споживачі знають, чого очікувати, монтажні компанії знають правила підключення таких сонячних електростанцій до електромережі і можуть запропонувати кращі рішення, а постачальники електроенергії можуть поліпшити свої власні, наприклад, шляхом полегшення підключення до мережі. Сонячні електростанції у Львові також стають все більш популярними.

Домашня сонячна електростанція - підбір компонентів

Типова домашня сонячна електростанція складається з декількох сонячних панелей, з'єднаних послідовно в так звану ланцюг, яка підключена безпосередньо до инвертору, змінюючи напругу від постійного струму до змінного струму.

Залежно від потужності, інвертори дозволяють підключати від однієї до кількох ланцюгів. Це здається надзвичайно простим, але кількість панелей або ланцюгів, а також спосіб їх з'єднання (послідовно або паралельно) залежать від параметрів вольтамперних сигналів як панелей, так і інвертора - немає свободи вибору компонентів. Інвертори мають зумовлені значення струму-напруги для систем панелей, призначених для них. В документації на інвертор SMA SB3600TL-21 написано, що доступні два входи - MPP A і MPP B (точка максимальної потужності), і кожен з них має додаткову опцію з'єднання двох ланцюгів.

Кожен вхід цього типу є окремою, незалежно працює фотоелектричної установкою для інвертора, яка відповідним чином завантажена для отримання найкращих можливих робочих параметрів. Це дозволяє групувати пристрої, спрямовані в одному напрямку, в рамках однієї установки і підключатися до одного з входів MPP, а інші підключатися до іншого входу MPP. Ланцюговий вхід панелі призначений для + і - постійної напруги.

Коли послідовні сонячні панелі з'єднані на кінцях, виходить сума всіх напруг пристрою. Важливо, щоб їх типове робоче напруга потрапляла в робочий діапазон MPP, зазначений у технічній документації, і не перевищувало мінімальне і максимальне значення. Якщо воно занадто низьке, сонячна установка може взагалі не працювати, а якщо воно занадто висока, відбудуться аварійні зупинки. Отже, кількість панелей має відповідати параметрам інвертора і не повинно змінюватися на більш пізньому етапі.

Паралельне підключення фотоелектричних панелей не підсумовує напруга, але призводить до суми струмів, одержуваних на клемних клемах. І тут, як і в разі напруги, перевірте можливості інвертора щодо максимального вхідного струму.

Звичайно, установку сонячних панелей краще довіряти професіоналам.

сонячні електростанції у Львові сонячні електростанції купити сонячну електростанцію