Гепарди на сході Африки можуть вимерти протягом двох років. Все через багатих арабів?

На Сомалійському півострові, так званому Африканському Розі, у дикій природі досі живе близько 300 гепардів. Однак дослідники прогнозують, що протягом двох років людина може призвести до того, що їх населення вимре. Все через те, що багаті араби викрадають молодняк до своїх особняків.

Напевно, ви вже мали можливість переглядати фотографії чи записи одомашнених гепардів в Інтернеті. Це улюблена тварина найбагатших мешканців Аравійського півострова, для яких він є показником статусу, як наприклад, в інших місцях дорогі яхти або приватні літаки. За підрахунками дослідників, щороку три чверті новонароджених гепардів зі Східної Африки викрадаються від імені арабських багатіїв. Доктор Лорі Маркер із Фонду збереження гепардів повідомляє про цю проблему.

Як підкреслюють активісти, більшість гепардів живе в неволі в Саудівській Аравії та Об'єднаних Арабських Еміратах. Серед найбагатших жителів регіону за останні роки з'явилася справжня мода на цих тварин. У соціальних мережах можна натрапити на фото гепардів у машині. Ситуацію не покращують місцеві африканські фермери, які полюють на хижих котів з міркувань безпеки та захищають своїх сільськогосподарських тварин.

Доктор Маркер стверджує, що доля гепардів в арабських резиденціях не краща, ніж у дикій природі. Переважна більшість тварин взагалі не доходить до покупців, їх вбивають під час перевезення, якщо виникає якийсь ризик. Інші помирають у своїх казково багатих власників, які не в змозі належним чином опікуватися цими вимогливими істотами. Коли одна тварина гине в будинках арабських мільйонерів, вони просто купують іншу.

вимирання гепардів гепарди