Концерт НЕвихідного дня: «Йти чи не йти на Тіму Білоруських?» - ось у чому питання….

13 листопада 2020 в Києві у Палаці Спорту має нарешті пройти довгоочікуваний концерт популярного реп-виконавця з Мінська Тіми Білоруських.

13 листопада 2020 в Києві у Палаці Спорту має нарешті пройти довгоочікуваний концерт популярного реп-виконавця з Мінська Тіми Білоруських. Нагадаємо, що даний концерт був перенесений з 23 березня у зв’язку з введенням карантину. Всі придбані заздалегідь квитки на той момент не підлягали поверненню, зберегли свою чинність та є дійсними на завтра. Це дозволило заспокоїти фанатів виконавця, які з нетерпінням чекали оголошення нової дати концерту.

Але з таким самим нетерпінням всі ми чекали на рішення нашої влади щодо заходів у зв’язку з погіршенням епідеміологічної ситуації в Україні.

На сьогодні з урахуванням збільшення підтверджених випадків захворюваності на COVID 19 чимало регіонів країни увійшли до червоної зони. Київ поки що залишається в помаранчевій. Але вчора Кабінетом Міністрів та урядом було схвалено рішення про введення в місті карантину вихідного дня. Згідно з умовами цього обмеження дозволяється функціонування лише «критичних» місць громадського користування – продуктові магазини, аптеки та транспорт. Діяльність всіх інших закладів має бути припинена для запобігання скупченню великої кількості людей в одному місці і як наслідок для стримання розповсюдження хвороби.

Окремо наголошувалося, що дана заборона діє і на проведення масових заходів – концертів, конференцій, форумів і т.д.

Чим п’ятниця відрізняється від вікенду?

Як відомо, вечір п’ятниці - це початок вихідних. Саме в цю пору заповнюються ресторани, клуби та інші місця розважального напрямку. І логічно передбачити, що за умови того, що в вихідні «розважитися» можна буде лише на касі в АТБ, то слід очікувати скупчення людей в тих місцях, які будуть зачинятися на вихідні.

То як бути з концертом Тіми Білоруських? 

 За даних умов, які склались в Києві з кількістю хворих на COVID 19, то логічно передбачити, що скупчення тих людей, які придбали квитки на його концерт, не покращить статистику, а навпаки. Так, випадки з проведенням концертів українських зірок останнім часом мали певний резонанс в засобах масової інформації, але слід мати на увазі, що вони не суперечили прийнятим на той момент законодавчим умовам. Прийдешній концерт також формально ніби вписується у часові рамки дозволеного, але дещо йде в конфлікт з логікою.

По-перше, Палац Спорту вміщує близько десяти тисяч людей. І навіть за умови неповної заповнюваності яким чином може зберігатися рекомендована дистанція? Це вже не кажучи про фан-зону.

По-друге, це замкнутий простір. І по-третє, багато хто з присутніх приїде і відповідно потім поїде до іншого міста зі своїми враженнями та сувенірами від концерту. Можливо, в організаторів цього заходу є свій метод вирішення даного моменту. Так, в даному питанні можна знайти багато контраргументів і було б хибним звинувачувати когось у безвідповідальному ставленні до ситуації, що склалася. Але також слід згадати, що деякі виконавці практикували он-лайн концерти, які цілком відповідали запобіжним заходам. Так, при такому форматі втрачається левова частка вражень від концерту, але чи не є це достойною альтернативою позитивного тесту в лікарні?

То йти на концерт чи ні?

Так, можна зрозуміти всі зацікавлені сторони в цьому питанні – у кожного свої прагнення, цілі та профіти. Але! За умов тієї епідеміологічної ситуації, що склалася зараз в Україні, доцільність такого кроку кожен визначає для себе сам. Так само як і оцінює ризики та свою відповідальність не лише перед собою, але й перед іншими. І нехай це звучить трохи фаталістично, але все ж кожен з нас впливає на тих, хто поруч. І не завжди цей вплив є позитивним. Звичайно, можна сподіватися, що будуть застосовані всі рекомендовані запобіжні заходи, але все ж рішення приймає кожен особисто.

Тима Белорусских

Тима Белорусских

карантин выходного дня концерт тима белорусских тима белорусских в Украине коцерт в Киеве тима белорусских карантин ковид