Лоренцо - найсильніший ураган в історії на сході Атлантики. Азорські острови під загрозою

Ураган Лоренцо, який у суботу ввечері досяг п'ятої категорії за шкалою Саффіра-Сімпсона, став найсильнішим ураганом в історії вимірювань у Північній та Східній Атлантиці.

Однак у неділю сила урагану ослабла і в даний час вважається третьою категорією.

Ураган Лоренцо став найсильнішим ураганом у східній Атлантиці. «Монстр» може вдарити по Азорських островах.

У неділю максимальні пориви вітру досягали швидкості до 250 км/год. Метеорологи Weather Channel повідомляють, що в найближчі дні Лоренцо буде слабшати, але недостатньо, щоб змінити свій статус на тропічну бурю. Фронт рухається зі швидкістю близько 16 кілометрів на годину, але, його швидкість зросте. Діаметр урагану зараз перевищує 800 кілометрів і його прекрасно демонструється супутниковими знімками.

За прогнозами синоптиків, ураган Лоренцо пройде повз або вдарить безпосередньо по Азорських островах, архіпелагу, що належить Португалії. Швидше за все, це станеться у вівторок або середу. Передбачається сильний дощ (до 150 літрів опадів на квадратний метр). Крім того, ураган може спричинити рідкісне явище вітряних штормів в Ірландії.

За даними Weather Channel, Лоренцо є найбільш східним зафіксованим ураганом в Атлантичному океані з 35 попередніх ураганів, віднесених до п'ятої категорії. 

Ураган Лоренцо