Нові обличчя у владі: Євген Кіпоренко увійшов до трійки лідерів по 214 виборчого округу

21 липня 2109 року пройдуть позачергові вибори до Верховної ради. Очікується, що в новому парламенті, мабуть вперше за останні десятиліття, з’явиться багато нових облич.

По одномандатному 214 мажоритарному округу, який об’єднує більшу частину Дніпровського району за депутатське крісло борються аж 22 кандидати, серед яких 10 представляють різні політичні сили, а 12 зареєстровані як самовисуванці. Серед кандидатів діючі депутати Верховної та Київської  ради, підприємці, учасники АТО, громадські активісти, лікарі, безробітні. Причому хороший шанс потрапити у парламент  мають дійсно нові, незаплямовані скандалами чи корупційними схемами обличчя.

За результатами соціологічного опитування, яке проводилося з 1 по 14 липня народним інтернет-порталом Народний  голос України, найкращі шанси пройти в парламент мають три кандидати. Це діючий депутат ВР Віктор Чумак, за якого готові віддати голоси трохи більше 13 відсотків жителів району. Приблизно стільки ж виборців відзначили, що збираються голосувати за Євгенія Кіпоренка – майже 13 відсотків, та Олеся Маляревича – 12 відсотків. За Сергія Швеця свої голоси готові віддати 8% виборців. Стільки ж збираються голосувати і за Юрія Назаренка. Шанси решти кандидатів на прохід, навіть зважаючи на статистичну похибку у 2%, дуже низькі.

Із трійки лідерів Віктор Чумак та Олесь Маляревич відомі виборцям досить давно. Чумак вже не один раз сидів у депутатському кріслі та представляв округ в парламенті. Хоча як відзначають жителі району, на окрузі і в приймальні його майже не бачили. На питання «Чи задоволені тим, як кандидат займався за час своєї парламентської каденції вирішенням питань району?» люди також скептично посміхаються.

Щодо Олеся Маляревича, то на даний момент він є депутатом Київради. На вибори йде від партії колишнього президента Порошенка «Європейська Солідарність». В гучних скандалах помічений не був, але його ім’я періодично з’являється на сторінках інтернет видань в не найкращому світлі. Як правило йому закидають претензії з приводу занадто невиразної позиції щодо скандальних київських новобудов та лояльності до забудовників.

Якщо ж говорити про третього кандидата, який має високі шанси на вихід до парламенту, то Евген Кіпоренко – це нове обличчя в політиці. По округу він іде як самовисуванець. Своїми головними задачами ставить захист прав малого та середнього бізнесу та створення в Україні сприятливих умов для його розвитку, інтеграцію країни в міжнародне співтовариство, економічний і суспільний розвиток, забезпечення соціального захисту громадян. В скандалах чи корупційних схемах помічений не був. Євгена Кіпоренка можна сміливо назвати свіжою кров’ю, оскільки він балотується вперше і за ним не стоять якість олігархічні чи політичні сили. В своїй програмі на перші місця він виносить захист інтересів громадян та створення умов для відкриття нових робочих місць.

Кандидат проживає в Дніпровському районі і досить відомий його мешканцям. Як відзначають жителі, він бере активну участь в суспільному житті, активно долучався до вирішення питань місцевого значення та сам регулярно ініціював їх розгляд. 

Слід відзначити, що в майбутньому вибори скоріш за все проходитимуть лише за партійними списками, тож цього разу виборці скоріш за все мають останній шанс самостійно обрати собі представника в парламент незаплямованого корупцією і приналежністю до чиїхось темних схем.

Ну а хто ж з кандидатів переможе на виборах і наступні п’ять років представлятиме інтереси округу в парламенті – стане відомо вже після 21 липня. 

Євгеній Кіпоренко Євген Кіпоренко Кіпоренко Евгений Кипоренко Кипоренко Евгений Виктор Чумак Олесь Маляревич Віктор Чумак 214 округ 214 округ кандидати кандидати 214 округ 214 округ вибори 2019