Новини НААН: вітчизняні досягнення в галузі ветеринарної медицини та лікування тварин

Розвиток тваринництва зажди невід’ємно пов’язаний з ветеринарною медициною. А враховуючи сучасні вимоги державного та міжнародного контролю, розвиток та поширення інфекційних захворювань, ветеринарна медицина стає дуже дуже затребуваною і важливою в комплексному розвитку українського сільського господарства.

Про сучасний стан та розвиток ветеринарної медицини розповіла кандидат ветеринарних наук, вчений секретар НААН України Тетяна Уховська: «На сьогоднішній день нагальними проблемами є АЧС (африканська сума свиней), нодулярний дерматит. І зараз розробляються методи їх діагностики, препарати проти найбільш поширених бактеріозів. Також однією з найбільш поширених проблем не тільки ветеринарії, але й медицини є анитбіотикорезистентність штамів, коли з часом бактерії стають стійкими до впливу антибіотиків і доводиться шукати їх нові, більш дієві виді. Цією проблемою також займається наше відділення».

В домашніх умовах немає великого скупчення тварин, тому і інфекції їх вражають рідше. Якщо ж говорити про промислові умови, то тут скупчення тварин набагато більші, частіше порушуються технології годівлі, утримання і тому тут бактеріальні і вірусні хвороби виникають частіше.

«НААН співпрацює з багатьма українськими господарствами. У нас укладені договори на консультативні послуги, діагностику, лікування та профілактику захворювань. Є дуже багато комплексів по всій Україні, яким допомагає наш Інститут ветеринарної медицини. Якщо говорити, наприклад, про свинарство, то він займає в Україні всю ланку. Нами випускається ціла лінійка препаратів проти бактеріальних та вірусних хвороб» - зазначає Тетяна Уховська.

Також інститут займається комплексною роботою по оздоровленню господарств. Від діагностики – до повного виліковування тварин.

«Академією розроблені такі популярні вакцини, які є комплексними, лікувально-профілактичними і чудово перекривають бактеріальні хвороби. Це такі вакцини як Сердосан, Некросан, Актиносан та інші. Вони допомагають проти найбільш поширених бактеріозів тварин. Всі проблеми які існують в господарствах – наша установа може ліквідувати», - зазначила Тетяна Уховська.

«Метою відділення ветеринарної медицини НААН України є забезпечення стійкого ветеринарно-санітарного та епізоотичного благополуччя і біологічної безпеки в нашій державі щодо особливо небезпечних захворювань тварин та птиці, розробка методів і засобів контролю якості та безпечності продукції тваринництва, впровадження сучасних інноваційних технологій», - розказує президент національної академії аграрних наук Ярослав Гадзало.

На Відділення покладено такі завдання як: формування галузевої політики та розробка комплексних програм протиепізоотичних заходів і ветеринарного супроводу свинарства, скотарства, кроліківництва, птахівництва, бджільництва і рибництва. Вченим Відділення вдалося розробити та впровадити такі вкрай необхідні засоби захисту тварин, що забезпечують контроль щодо лейкозу, туберкульозу, лептоспірозу, сибірки та інших особливо небезпечних захворювань звівши їх кількість до мінімуму, - розповідає  Ярослав Гадзало. До того ж слід відзначити, що такі хвороби як ящур, сап, бруцельоз, мит вдалося повністю ліквідувати.

Також серед результатів роботи Відділення ветеринарної медицини НААН слід відзначити створення імпортозаміщувальних засобів захисту тварин, які широко застосовуються в біопромислових масштабах. Це, окрім вищезгаданих препаратів також вакцини противірусних  хвороб великої рогатої худоби, стрептококозів та сальмонельозів, високо патогенного грипу птиці, ньюкаслської хвороби, - розповідає Ярослав Гадзало. Препарати розроблені науковими установами академії нічим не поступаються закордонним аналогам і зараз широко використовуються в українських тваринницьких господарствах.

Уховська Тетяна Ярослав Гадзало Гадзало Ярослав ветеринарна медицина НААН України