Росія та Китай хочуть скликати термінове засідання Ради Безпеки ООН. Вони занепокоєні випробуванням ракет США

Росія та Китай просять Раду Безпеки ООН скликати позачергове засідання під гаслом "загрози міжнародному миру та безпеці".

 Зібрання торкатиметься американських планів щодо розробки та розміщення ракет середньої дальності. США провели випробування такої ракети у неділю.

18 серпня армія США провела успішне випробування на звичайній ракеті середньої дальності. "Мобільний пусковий апарат був використаний для випробування, і ракета потрапила в задану ціль після польоту в п'ятисот кілометрів", - сказав Пентагон. Додано, що отримані дані будуть використані збройними силами для визначення майбутнього системи таких ракет.

Це перша спроба, коли США порушили договір INF, який діяв понад 30 років, заборонивши володіння та використання таких ракет. Раніше США та НАТО звинувачували Росію в порушенні цієї угоди, оскільки вона впродовж років розгортає подібні ракети в Московській області. Представник Міністерства закордонних справ Китаю Ген Шуан боїться, що ці випробування призведуть до нової гонки озброєнь. Він додав, що це може мати негативний вплив на регіональну та глобальну безпеку.

У відповідь на ракетні випробування Вашингтона, президент Росії Володимир Путін заявив, що США хочуть встановити нові ракети в Європі. На його думку, Вашингтон захоче розмістити ракети в Румунії та Польщі, що є загрозою для Росії. Він заявив, що Москва відповість відповідно. Вже кілька років американці та НАТО будують протиракетний щит у Польщі та Румунії. Хоча Захід стверджує, що установка повинна бути оборонною, Росія вважає це загрозою для безпеки. Після заключення договору про INF і СССР і США заявили, що не планують встановлювати нові ракети в Європі.

Недільне ракетне випробування також прокоментувало Міністерство закордонних справ Північної Кореї. На думку міністерства, і випробування, і розміщення військової техніки навколо Корейського півострова можуть призвести до нової "холодної війни".

США Росія КИтай ракетні випробування