Висівки - види та властивості

Висівка - це лушпиння, що залишилося після подрібнення зерен. Висівки - найцінніша частина зерна, яка має різні властивості та високу харчову цінність. Висівки слід особливо цінувати людям, хворим на діабет і високий рівень холестерину в крові. Їх також слід включати в раціон людей з надмірною вагою і ожирінням.

Висівки отримують шляхом подрібнення зерна в процесі виробництва борошна та крупи. Вони складаються з оболонки, алевронового шару та подрібненого ембріона та ендосперму.

Висівки - оздоровчі властивості

Висівки - це насамперед чудове джерело клітковини. Завдяки ній вони сприяють зниженню холестерину, а також прискорюють кишковий прохід і запобігають запорам, якщо вживати їх в розумних кількостях.

Крім того, високий вміст клітковини гарантує швидше відчуття ситості, а отже, зменшує кількість споживаної їжі. Таким чином, висівки допомагають підтримувати здорову масу тіла, запобігаючи появі зайвої ваги та ожиріння.

Висівки тісно пов'язані з таким сільськогосподарським процесом як перевезення зернових (рус. перевозка зерновых). Адже виробляються висівки після того, як виконані всі підготовчі С/Г операції і в тому числі перевезення. Якщо вам потрібні подібні послуги то радимо перейти за посиланням, представленим вище. 

Висівки - це також багатство мінералів і вітамінів. Для них характерний високий вміст фосфору, заліза, магнію, міді, селену та цинку, але загалом елементи різняться залежності від того з якої рослини отриманий продукт. Вони багаті вітамінами групи В, завдяки цьому вони мають позитивний ефект, в тому числі на кровоносну систему: зміцнюють стінки судин, знижують артеріальний тиск.

Інгредієнти, що містяться в висівках, також допомагають підтримувати рівень глюкози в крові на постійному рівні, що запобігає виникненню діабету або метаболічного синдрому. Крім того, продукт є джерелом поліненасичених жирних кислот.

Поживна цінність висівок змінюється залежно від їх виду. Вівсяні висівки мають найвищий вміст білка, але в ньому є найменше харчової клітковини. Однак, незважаючи на це, вони вважаються найбільш здоровими, оскільки містять водорозчинні клітковини (бета-глюкан) та поліненасичені жирні кислоти.

Висівки в харчовій промисловості використовують як додатки в хлібі та тістечках, особливо в кексах. Також їх додають у кукурудзяні пластівці пісочне печиво. Їх можна використовувати в млинцях, омлетах, вафлях і м’ясних продуктах. Вони є прекрасним доповненням до мюслі, граноли, йогурту, сиру, кефіру, каші, коктейлів та салатів.

Висівки - протипоказання

Незважаючи на корисні оздоровчі властивості, висівки не є продуктом, рекомендованим для всіх. Вони повинні відмовитись від людей, які мають:

анемію

остеопороз

захворювання нирок

виразку шлунку

шлунково-кишковий рефлюкс

запальне захворювання кишечника.

Висівки багаті фітиновою кислотою, яка перешкоджає засвоєнню заліза, цинку та кальцію, тому, включаючи їх у свій раціон, слід також включати продукти, багаті цими мінералами.

Надмірне споживання висівок пов’язане зі зниженим засвоєння вітамінів і мінералів ще з однієї причини - високого вмісту клітковини, що знижує їх біодоступність. Крім того, надлишок клітковини в раціоні може викликати болі в шлунку і здуття живота.

Тому не забувайте вживати висівки в міру, до 3 столових ложок на день, і подбайте про потрібну кількість води у своєму раціоні.


Висівки висівки властивості