Про дощ та кохання. Огляд аніме "Дитя погоди"

Ось і майже закінчився в Україні прокат нового аніме Макото Шінкая «Дитя погоди». Покази почалися 31 жовтня і всі фанати аніме, Шінкая та просто зацікавлені уже мали змогу сходити в кіно, а ті, хто цього ще не зробив – поспішіть – часу залишилося небагато.

То про що ж ця стрічка? Як і багато робіт Макото Шінкая вона про кохання. Головний герой, Ходака Хорішіма, тікає з дому в провінції в Токіо, в надії зробити своє життя більш яскравим. Не дуже дорослий вчинок, правда? Проте Ходака має лише 15 років, тож не дивно, що в його вчинках мало дорослого глузду і пізніше це навіть зіграє йому на користь.

Втеча йде не так гладко, як планувалося і Токіо зустрічає хлопця як жорстоке велике місто, готове розтоптати наївного перебіжчика і якого майже немає грошей. Проте знаходяться люди, які йому допомагають, і все ніби налагоджується. Хлопця беруть на роботу в журнал, які пише статті про надприродні події. В цей час в Токіо ходять чутки про дівчину, яка може керувати погодою і Ходака випадково знаходить її.

Така ось трохи фантастична зав’язка сюжету. Головному герою доводиться зіткнутися з проблемою дорослішання, вибором – вчиняти, як дорослі чи залишитися вірним почуттям та своїй подрузі. Також автор торкається теми природних умов та ролі людини у світі. Часто ми занадто багато думаємо про себе, хоча природа за одну зливу може показати, що наша самовпевненість нічого не варта.

Звісно ж варто згадати про надзвичайну графіку, яка характерна всім аніме Шінкая, дивлячись фільм дійсно отримуєш насолоду від картинки. Музика теж грає свою роль, роблячи зображення ледь не живим.

Аніме вийшло дійсно непогане, але основна його аудиторія підлітки (на що натякає вік головних героїв). Людям трохи старшим стрічка може здатися не дуже цікавою, а дії героїв занадто емоційними, проте ця думка суб’єктивна, адже редактор наголосу пише це спираючись на свої враження від перегляду. Проте після закінчення показу у мене все одно залишилися приємні враження, адже фільм вийшов цілісним і всі проблеми, зачеплені на початку, були вирішені в ході розвитку сюжету.

А ви вже сходили на "Дитя погоди"?

А ви вже сходили на "Дитя погоди"?

дитя погоди дитя погоди відгуки аніме