Чернігів-Ушня - автобус смерті. Або як автостанція Чернігів АС-3 знущається з людей

Виїхати в неділю з Стольного Менського району – справжнє випробування. Автобус Чернігів-Ушня приходить сюди з сусідніх сіл вже повністю забитим, і влізти в нього шансів дуже мало. На чотири великих села перевізники виділяють лише один маленький «Еталон».

Ситуація не міняється вже протягом багатьох років, хоча люди неодноразово скаржилися.

«Дзвонили на автостанцію уже й не перерахувати скільки. Але там вирішувати проблему не збираються. Кажуть що такі автобуси дає автопарк. Коли дзвониш в автопарк – ті теж віднікуються і переводять стрілки знову на автостанцію. І скільки б люди не скаржилися, проблему вирішувати схоже ніхто і не думає. Вже не раз в автобусі людям ставало погано. Нас возять гірше ніж тварин. Це ж просто знущання!», - розказує жителька села Стольного.

Часто бувають випадки, коли автобус Чернігів-Ушня з автовокзалу Чернігів АС-3 буває настільки забитий, що проїжджаючи через Стольне, а іноді навіть і через Семенівку, просто не зупиняється, бо вже просто нікуди брати пасажирів.

Як же бути в таких випадках людям? Адже на вихідні всі намагаються приїхати додому, до батьків, родичів, побачитись з близькими, чимось допомогти. А потім потрапляють в транспортну пастку, коли повернутися немає можливостей. До того ж автобус на цьому маршруті дуже часто ламається (був навіть випадок, коли на ходу у автобуса відпадало колесо), запізнюючись на кілька годин, або й взагалі не приходить.

Люди "грузяться" в проблемний автобус. Поки що ще можна стояти більш менш вільно.

«Це просто вбиває. Ти розраховуєш що, зможеш виїхати, приходиш, чекаєш, а автобус проходить навіть не зупиняючись. А коли зупиняється – то до нього просто неможливо влізти, тому що люди душаться, висять один на одному. А додаткового транспорту ніхто не пускає. Складається враження, що перевізникам з автовокзалу Чернігів АС-3 головне просто отримати гроші, а на хоч найменший сервіс, на те що людям треба кудись їхати, що по дорозі вони ледь не втрачають свідомості – їм просто начхати», - розказує Олександр, який регулярно їздить цим рейсом.

Раніше, в дні коли багато пасажирів, ходив великий автобус «Неоплан». Але в неділю з сіл і він їхав забитим настільки, що люди просто висіли один на одному. А більше місяця тому, замість нього почав курсувати маленький «Еталон». На автостанції кажуть, що великий автобус зламався. Проте, складається враження, що ремонтувати його ніхто і не збирається.

Виїхати з Чернігова автобусом Чернігів-Ушня  після обіду –  також проблема. З автостанції автобус завжди іде битком-набитий людьми.

Все це приводить до постійних конфліктів як з  працівниками автостанції, так і між самими пасажирами. Люди приїжджають в місто хто до рідних, хто за покупками, хто торгувати на базар. Їхати треба всім. І коли автобус набитий, звичайно це створює масу незручностей, люди сердяться один на одного, починають вдаватися до грубощів. Хоча справжнім винуватцем тут є автостанція і перевізник, які не можуть і не хочуть забезпечити нормальних умов і виділити додатковий автобус.

Те ж саме відбувається і коли автобус їде на Чернігів. Коли заходять пасажири в Стольному, ті хто зайшов раніше, починають протестувати, мовляв, мало місця. Але ж людям діватись нікуди, іншої можливості виїхати у них просто нема.   Складається враження, що автопревізник просто знущається над людьми, ставлячись до них  гірше ніж до тварин, ще й збираючи з них за це гроші.

"Ану посередині, пройдіть ще трохи! Тут ще на вулиці людей десять, посуньтесь трохи!"

«Ми просто вже не знаємо що робити, до кого звертатися, куди йти, щоб нас нарешті почули! Тільки з Семенівки і Стольного в неділю набрався б додатковий рейс. Просили щоб нам в неділю, коли люди виїжджають на Чернігів, в обід і вечором давали ще один автобус, хоча б маленький. Але нас ніхто і слухати не хоче. При чому про проблему знають усі – і автостанція, і автопарк. Люди постійно дзвонять і жаліються. Але скажіть, чи хтось там хоча б поворушив пальцем, щоб щось змінити?! А людям ще й погрожують, що взагалі закриють рейс, буцім-то він нерентабельний. Як він може бути нерентабельним, якщо люди в автобус не влазять? Дай Бог їм і їхнім дітям поїздити так, в таких умовах. Може б тоді вони якось зрозуміли і почали б щось думати, робити. Але вони сидять там у себе, а на людей плювати хотіли», - розказує жителька Стольного Ольга.

Автобусом їдуть і пенсіонери, і мами з маленькими дітьми. І в подібних умовах дорога перетворюється не просто на випробування, а на справжнє пекло. Адже навіть здоровому чоловікові, в таких умовах доїхати дуже важко.

І тут постає питання. Коли ж ми почнемо жити по новому? Доки все це триватиме? Доки кожен охочий наживатиметься на звичайних людях? І хто вирішить цю проблему? Де всі ті депутати, кандидати, які солодко стелять і завжди обіцяють, а коли доходить до того, щоб вирішити конкретну і протягом років наболілу проблему, вони кудись зникають. Скільки ще перевізники будуть знущатися з простих селян?

Людське терпіння не безмежне.


*Імена  людей в тексті змінені заради їхньої безпеки.

Чернігів-Ушня Стольне Автовокзал АС-3 Чернігівська автостанція Чернігів Стольне