"Південний парк" заборонено в Китаї. Творці "вибачаються", глузуючи з цензури

Творці глузуючого "South Park" так сильно не сподобалися китайській владі, що їхня робота була майже стерта з місцевого Інтернету.

У зв'язку з цим Метт Стоун та Трей Паркер вирішили винести офіційне вибачення. Ви можете здогадатися, що це не те, що покращить їхню ситуацію.

В останньому епізоді "Південного парку" один з персонажів - Ренді, потрапив до китайської в'язниці. Постраждалому від охоронців, йому довелося прочитати зі шматочка паперу: «Я гордий член Комуністичної партії. Це набагато важливіше, ніж людина ». У переповненій камері він також зустрів Вінні-Пуха та П'ятачка. Для тих, хто не цікавиться китайською політикою - персонаж Вінні-Пуха заборонений в Китаї, оскільки популярний мем помітив подібність цього персонажа до президента Сі Цзіньпіна.

Реакція китайської цензури була негайною. Weibo - колега Facebook Китає, не надає жодних результатів пошуку для "Саут Парк". Усі епізоди також були видалені з найбільших потокових порталів: Bilibili, iQiyi, Youku та le.com. Китайський еквівалент IMDb - Дубан, також не показує жодних результатів для "South Park". Найбільша пошукова система Baidu дає лише заголовки для старих статей. В першу чергу він демонструє статтю про критичний вплив серіалу на молодих глядачів. Наразі користувачі Інтернету обходять цензуру, використовуючи код "S23E02", що означає позначення конкретного сезону та епізоду.

Творці серіалу вирішили відреагувати на такі рішучі дії. "Офіційне вибачення для Китаю від Трея Паркера та Метта Стоуна", - їхній пост у Twitter. На початку "вибачення" вони посилаються на гучну справу НБА. Один з тренерів висловив підтримку протестуючим у Гонконгу, і всі китайські спонсори вийшли з ліги. Тренер Х'юстон Ракетс розкритикував владу НБА, і один з гравців команди заявив, що команда вибачається і любить Китай. Сам автор прокоментував, що встиг подумати про інші точки зору.

"Ми також любимо гроші більше, ніж свободу та демократію. Сі не виглядає ідентично Вінні Пуху", - продовжували творці" Південного парку". До речі, вони запросили до 300-го епізоду свого шоу та побажали "100 років Великій комуністичній партії Китаю". Нарешті вони запитали: "Чи все гаразд між нами, Китай?"

Південний парк південний парк китай південний парк заборонили в китаї South Park