Традиції і порядок - найнебезпечніші псевдо-активісти України

“Традиції і порядок”. Вони називають себе всеукраїнською консервативною громадською організацією, виступають за побудову патріотичної держави, але насправді - контролюють роботу обласних рад, скоюють рейдерські напади та насильства. На їх рахунку вбивства, тероризм, пограбування та жодного покарання за 5 років офіційної діяльності.

Традиції і порядок - найнебезпечніші псевдо-активісти України

“Традиції і порядок”. Вони називають себе всеукраїнською консервативною громадською організацією, виступають за побудову патріотичної держави, але насправді - контролюють роботу обласних рад, скоюють рейдерські напади та насильства. На їх рахунку вбивства, тероризм, пограбування та жодного покарання за 5 років офіційної діяльності. 

Дуже часто правоохоронці не розслідують справи де з’являються прізвища псевдо-активістів, тому залякані жертви не знають де шукати порятунку. Журналісти редакції Today news зібрали інформацію про їх діяльність за останні кілька років.

Угрупування утворилося, на базі фашистської організації «Реванш» після її розгрому силовими структурами у 2015. З радикального опозиційного дискурсу було змінено орієнтацію на лояльну до влади. Тоді вони і отримали фінансування, офіс у центрі Києва та підтримку провладних медіа-каналів. В основному штурмують Київ, київську область, Львівшчину, Харківшчину та Одещину. Офіційно в рядах організації 2000 осіб.

Нещодавно у їх очільника - Богдана Ходаковського пройшли обшуки, 25-річний виходець з Житомирської області і відкритий прихильник італійського фашизму, заявив, що це “політичний тиск”. Але є всі докази того, що це правомірна реакція на поведінку так званого активіста.

 

Замах на депутата та вбивство його 3-х річного сина 

Це, напевно, найрезонансніший випадок у їх діяльність, за який, до речі злочинці так і не відповіли за законом. У Києві, 1 грудня 2019 року, в центрі столиці невідомий стріляв в автомобіль Range Rover, це був замах на депутата обласної ради В'ячеслава Соболєва, в результаті якого загинув його трирічний син.

 

Потерпілий депутат звернувся до генпрокурора Ірини Венедіктової і до президента Зеленського з проханням проконтролювати справу, наголошуючи на недовірі правоохоронцям. Він проводив власне розслідування, після чого передав матеріали силовикам.  

Соболєв самостійно привіз свідків — колишніх товаришів одного з підозрюваних організаторів - Юсупа Абуєва.Тоді слідство допитало їх, але депутат просив пройти поліграф, за словами адвоката, троє відмовилися пройти перевірку: Артур Ємельянов, Микола Будика, Руслан Браславський. Також затримали — Олександра Раєва та Ібрагіма Шахгірієва. В міжнародний розшук слідство оголосило Юрія Ткаченка. Всі вони включаючи організатора Юсупа Абуєва були членами організації “Традиція і порядок”, яку начебто, за словами Ходаковського, покинули незадовго до цього. Вирок був наступним - майже всім дали по 3 місяці арешту, Шахгіріеву придявили тільки незаконне зберігання зброї, а Абуєв досі в розшуку.

 

Зв`язки з Росією 

На початку минулого року, після загибелі генерала Касема Сулеймана, “приятеля Путіна”, активісти “ТіП”, вкорте змінивши своїм традиціям, разом з росіянами вшановували пам`ять загиблого. Більшість підрозділів Сулеймана приховано брали участь в захопленні Криму та агресії проти України на Донбасі. Громадська релігійна організація “За помісну церкву України” написала на своїй сторінці у Facebook що, “ТіП” - “черговий проект російських спецслужб". 

“...Але в Києві також є любителі загиблого друга та союзника Путіна - це "патріотична організація "Традиція та Порядок", яка також разом з росіянами скорбить за Сулеймані. Але тут нічого дивного, бо ми з Вами бачимо черговий проект російських спецслужб закамуфльований під "українську патріотичну організацію". Лідер "Традиція і Порядок" Богдан Ходаковський - виходець із Братства Корчинського, був лідером організації "Реванш", які 14 жовтня 2014 року ходили колоною, одягнені в чорні рубашки..., і малювали гарну картинку для російської пропаганди. Крім того, " Реванш" мав знамено із зображенням черепа з кинжалом в зубах (як у молодчиків Муссоліні). Ми ж з Вами знаємо, що згідно з російською пропагандою, "фашизм же процвітає в Україні". Потім Ходаковьский змінив імідж, і " Реванш" перетворюється на "Традиція і Порядок". У 2018-2019 роках Ходаковський та його «Тарадиція та порядок» намагаються втертися в довіру до митрополита Епіфанія і позиціонують себе як ярі прихильники ПЦУ…”, - зазначали у релігійній ГО.

 

Є у «Традиції і Порядку»і  неформальний лідер - Сергій Коротких «Боцман». Він росіянин, довгий час проживав у Білорусі. Був близьким соратником одного з головних російських неонацистів Максима «Тесака» Марцинкевича. Після смерті Тесака «Боцман» провів стрім, в якому розповідав, як сильно Марцинкевич вплинув на ультраправих Східної Європи. Увечері 20 вересня на Майдані Незалежності “його” хлопці запалила фаєри і вивісила банери з особою Тесака і написом: «Не забудемо, не пробачимо».

 

Рейдерські атаки та контроль Броварської Ради

Броварські бізнесмени стверджують, що в їхньому районі останніми роками, орудує група терористів, журналісти Info News за численними зверненнями до редакції проводили своє розслідування. Так, під виглядом «активістів» і «борців з корупцією» “Традиції і Порядок” блокували роботу бізнесу, з метою вимагання.

Молоді люди регулярно беруть участь в сесіях райради. Але лише у випадках, коли виносять питання цікаві для місцевих депутатів, які їх “пригрівають” - депутат Кіщук і сімейство Іванових. Часто “ТіП” просто зриваюсь засідання - заливають залу кефіром, закидають яйцями, починають бійки, розпилюють сльозогінний газ.

 

Як написали журналісти: «Традиції і порядок» не пропускають сесій, що стосуються видобутку піску і виділення земель.

В Info News повідмили: "Правоохоронці залишають без розгляду всі справи, де фігурують прізвища наших героїв. А якщо заявники стають надмірно активними - особисто проводять роз'яснювальні роботи. Так один зі свідків і зовсім втратив роботу після того, як написав заяву в поліцію про терор і вимагання з боку Олега Кіщука ", - стверджують у редакції. 

 

Схема така: навколо підприємства піднімається «громадське обурення», в основному нібито через порушення екології, скарги місцевих жителів, звинувачення підприємства в незаконній роботі і відсутності документів.

Далі в контролюючі органи надходять запити від стурбованих депутатів. І поки бізнесмени відбиваються від делегацій контролюючих органів, бізнес зазнає збитків, в схему підключаються громадські організації. Активісти влаштовують акції протесту, розбивають табори, також зупиняють машини, що везуть товар, загрожують працівникам розправою, а далі просто вимагають потрібні суми.

Крім тиску на Броварський бізнес, вони часто проводять рейди у столичних підземках, там неодноразово був помічений і сам лідер угруповання Ходаковський. Мета таж сама - вимагання.

 

Саме вони, 2 роки тому, розтрощили вщент приміщення державної агенції новин «Укрінформ» на прес-конференції, яка була присвячена виборам в окрузі №50 у Донецькій області. Спершу вони виламали двері до зали, почали бити співробітників закидуючи все яйцями, ламати меблі та техніку. Поліція і на цей раз залишила учасників “ТіП” без покарання.

 

Терористичні напади на ЛГБТ спільноту

Учасники організації виступають проти будь-яких заходів на підтримку ЛГБТ-спільноти. Згідно з інформацією «Традиції і Порядку», минулого року влітку вони щомісяця проводии близько 25 «антиліберальних» акцій. Зокрема зірвали три прайду - в Одесі, Харкові та Запоріжжі, показ фільму Heil Satan в Києві, а також провели «агітрейди» на офіси організації «Квір Хоум» і Асоціації ЛГБТ «Ліга».

 

В червні минулого року праворадикали скоїли напад на представниць українського феміністичного руху. Молоді жінки, гуляючи Подолом, натрапили на паркан, обклеєний плакатами принизливого змісту, почавши знімати написи, жінки опинились в оточенні 15 чоловіків. На одязі нападників була символіка «Традиція і Порядок», вони почали знущатися та бити жінок. 

 

В Києві, 20 червня, в той же день, коли учасники організовували рейд в центрі міста псевдо-активісти напали на підлітків через їх зовнішності: у дівчини коротка стрижка, а у хлопців, навпаки, довге волосся. Дівчат то хлопців побили після чтого, вручили дітям листівки, в яких говорилося про традиційні цінності і шкоду ЛГБТ. 

 

Вони скоїли напад на сценариста та співведучого “Телебачення Торонто” Єгора Шатайла, через жарт на його сольному концерті про “традиційну українську сім’ю”. Їх було кілька десятків вони повалил хлопця на землю, залили сльозогінним газом та побили.

Об'єднавшись, українські громадські організації звернулися до Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, щоб вона перевірила роботу праворадикальної організації. 

“Ми занепокоєні систематичними та численними випадками безкарного насильства та порушення прав людини, які вчиняються “під брендом” праворадикального угруповання “Традиція і порядок”, уособлюваного в правовому полі однойменною громадською організацією, директором якої є Богдан Ходаковський. За останні декілька місяців, починаючи з 14 червня 2020 року, представники “Традиції і порядку” скоїли щонайменше дев’ять злочинів з мотивів ненависті”, – зазначено у заяві.

Автори листа також додали, що їм невідомо жодного випадку, щоб хтось із активістів поніс відповідальність за вчинені правопорушення. 

Коли Денісова розпочала роботу і звернулася до правоохоронців з проханням перевірити правомірність роботи організації, Богдан Ходаковський звинуватив її у порушенні присяги презумпції невинуватості та поширила недостовірну інформацію, оскільки “не навела жодного вироку суду”. Тепер ТіП вимагають звільнення Омбудсмена.

 

Хочемо вам нагадати, що це громадська організація “Традиції і Порядок”, і вони діють по всій Україні. Минулого року, їх лідер Богдан Ходаковський заявив, що має намір змінити статус з ГО на політичну партію. Ми закликаємо кожного бути обережним, берегти себе і якщо вплинути на їх покарання за законом ми не можемо, то говорити про це - зобов'язані.