Як вирощувати базилік?

Базилік - це дуже популярна приправа, що застосовується на кухні. Свіже листя базиліка дуже ароматне і має оригінальний, трохи пряний смак.

Він є прекрасним доповненням до помідорів та сиру моцарелла, а також інгредієнтом у барвистих салатах, приправах до піци та інших стравах. Купити насіння базиліку та інших культур ви можете на сайті https://harvest-center.com.ua/ovochi/.

За рослиною легко доглядати і її можна успішно культивувати саду і в горщику на підвіконні кухні.

Вимоги для вирощування базиліку в горщику

Ця рослина любить сонце! Розміщення повинне бути сонячним. Сонячний день для базиліку повинен бути хоча б п’ять годин. Розмістіть розсаду там, де вона не буде обдуватися сильним вітром і буде захищена від дому. Температура повинна бути близько  23°C.

Базилік вимагає регулярного поливу. Треба, щоб земля була вологою, але в ній не застоювалася вода. Полив краще проводити зранку або ввечері після заходу сонця.

Удобрення

Базилік - це однорічна рослина, яка має короткий вегетаційний період і удобрення йому потрібно лише, якщо грунт бідний.

Найкраще зрізати перші листя базиліка у липні і продовжувати до кінця вересня.  середини липня квітки можуть з’являтися на кінцях пагонів базиліка - їх потрібно швидко видалити, адже ми дбаємо лише про його листя! Ми систематично обрізаємо листя базиліка, коли нам це потрібно. Однак будь те уважні, щоб не зрізати ціле стебло. Зі зрізів виростуть нові пагони.

Дата посіву

Насіння базиліка можна висівати в горщики практично цілий рік, але найкраще це робити навесні (з березня - якщо сіяти насіння в домашніх умовах або на початку травня - при вирощуванні на балконі). У разі травневого посіву листя ми зможемо зрізати з початку липня.

Посів насіння на розсаду

Для посіву потрібен пухкий і родючий субстрат, наприклад, універсальний грунт для балконних рослин або овочів). Ми не накриваємо насіння землею, оскільки воно краще проростає на світлі! Не варто відразу сіяти всю упаковку насіння, якщо ви не плануєте пізніше пікірувати рослинки в інші горщики.

Вологість і температура

Для проростання температура повинна бути вище 20 градусів, а також треба висока вологість. Для цього використовують плівку, якою накривають горщик і роблять у ній дірочки для вентиляції.

 Регулярно поливайте поверхню, щоб грунт постійно був злегка вологим, але не мокрим! 

Коли у саджанців є 2-3 листки і заввишки близько 5-6 см, їх пікірують у більші горщики, або ж просто виривають зайві рослинки.