Зате ми гарно співаємо…

Ставлення чиновників різного рангу до вітчизняного спорту, а також до багатьох інших важливих суспільних сфер, нагадує один дещо сумний, оскільки для нас він є реальністю, анекдот. І сумнішим він стає ще від того факту, що ті, хто мав би тиснути на чиновників, чесно відстоюючи своє, дуже часто публічно вихваляють та підтримують абсурдні та злочинні дії останніх, сподіваючись отримати хоча б крихти від загального «столу».

   Ставлення чиновників різного рангу до вітчизняного спорту, а також до багатьох інших важливих суспільних сфер, нагадує один дещо сумний, оскільки для нас він є реальністю, анекдот. І сумнішим він стає ще від того факту, що ті, хто мав би тиснути на чиновників, чесно відстоюючи своє, дуже часто публічно вихваляють та підтримують абсурдні та злочинні дії останніх, сподіваючись отримати хоча б крихти від  загального «столу».

   На фоні тотального знищення спортивної інфраструктури, яке стало новим трендом «спортивної столиці» України за кілька останніх років, з різних кабінетів львівської мерії часто звучали заяви про будівництво сучасного мультифункціонального спортивного комплексу на Сихові. І саме цим, існуючим лише в уяві чиновників об’єктом, та модним словом «реорганізація», не один рік прикривалось знищення інфраструктури. Виглядало це, приблизно, наступним чином – ми зараз знищимо, тобто «реорганізуємо» спорткомплекс в Стрийському парку, але зовсім скоро, в замін, ми збудуємо на Сихові дещо неймовірне і надзвичайне, а головне сучасне.  

   Плани щодо зведення Сихівського спорткомплексу з’явились ще в 2018 році, а вже в липні 2019 року виконавчий комітет Львівської міської ради затвердив проектну документацію палацу спорту на проспекті Червоної Калини у Львові. Спорудження якого мало завершитись наприкінці 2021 року. Також для реалізації цього проекту було створено окреме ЛКП з одноіменною назвою «Палац ігрових видів спорту». Люблять і вміють у Львові створювати ЛКП – тут нічого не вдієш…

   Саму ідею спорудження подібного спортивного комплексу я вважаю життєво необхідною для нашого міста, яке давно потребувало сучасної арени з трибунами і суміжною з цим інфраструктурою. Але знову підвела реалізація… Були витрачені кошти на розробку документації, на утримання штату працівників ЛКП, яке мало б займатись цим проектом, а бажаного результату немає… Можна знову спихнути усю провину на уряд, який мав взяти на себе частину фінансування проекту, на пандемію, війну і багато інших факторів, якими так зручно зараз оперувати і прикривати свої промахи. Але, чи легше від цього громаді міста, яка знову залишилась в «мінусі», думаю, що ні. Взагалі, вся ця історія з самого початку почала обростати різними скандалами, пов’язаними з недобросовісним проведенням тендерів, що з рештою вже стало «нормою» в нашій країні для подібного роду проектів.

   А зовсім нещодавно на профільній комісії міськради, один з її членів в ефірі публічно заявив, що палацу спорту на Сихові не буде. Принаймні ближчими роками так точно, але особисто я,  вдячний йому за відвертість і адекватну оцінку ситуації, в якій інші члени цієї ж комісії продовжують «вішати лапшу» людям, розповідаючи одну і ту саму байку по колу.

   Нажаль, поки більшість буде погоджуватись з наявною ситуацією, і замість адекватної та ґрунтовної громадської оцінки дій чиновників, залишатиме улесливі «рабські» відгуки в соціальних мережах, ми бачитимемо спорткомплекси та інші важливі соціальні інфраструктурні об’єкти виключно на папері…  

Кучеренко Олексій,

майстер спорту України з боротьби самбо.


  

спорт Львів Олексій Кучеренко