До чого може призвести дисбактеріоз?

Якщо живіт болить якийсь час, у вас печія і утруднене проходження стулу або діарея, і ви відчуваєте себе незручно, проблема, ймовірно, полягає в порушеній мікрофлорі кишечника (дисбактеріозі).

Не варто недооцінювати ці симптоми, адже вони можуть призвести до розвитку небезпечного захворювання - запальної хвороби кишечника. Обов’язково зверніться до лікаря і він порадить вам, як впоратися з хворобою, випише ліки, скажімо, ніфуроксазид, або порадить інші процедури.

Хронічна запальна хвороба кишечника є все більш поширеним діагнозом у високорозвинених країнах Європи, Північної Америки та індустріально розвинених азіатських країнах. Ця хвороба пов’язана із «західним способом життя» - збільшенням обсягу роботи, сильним стресом, вживанням обробленої їжі, занадто коротким сном і т. д. В Україні є все більше пацієнтів із цією недугою, але точних даних про кількість випадків немає.

Запальна хвороба кишечника - хронічне порушення травлення. Її важко діагностувати через неспецифічні симптоми, подібні до інших шлунково-кишкових захворювань.

Вона буває двох типів

виразковий ентерит - запалення в товстій кишці, відчувається біль у лівій частині шлунку, в калі може бути кров, захворювання може не давати симптомів тривалий час,

Хвороба Крона - запалення в різних відділах травного тракту, біль у животі з правого боку, іноді з’являється кров у калі, абсцеси та тріщини в задньому проході

Сигналом захворювання є порушення мікрофлори кишечника, тобто дисбактеріоз. Одним із симптомів запальної хвороби кишечника є хронічна втома, яка, на думку дослідників, пов’язана із станом кишечника. 

Дисбіоз - це дисбаланс бактерій кишечника, тобто кількість, склад і функціонування мікрофлори кишечника відрізняються від потрібних. Природно, в нашому кишечнику мешкають мільярди мікроорганізмів, тобто близько 2 кг бактерій, потрібних людині (переважно лактобактерії).

Причини дисбактеріозу

Збої бактеріальної мікрофлори виникають, коли організм ослаблений прийомом антибіотиків, які з одного боку вбивають хвороботворні мікроби, а з іншого також видаляють більшість бажаних бактерій. Ще одна причина дисбактеріозу - вживання нездорової їжі (вживання в їжу смажених продуктів, консервантів, продуктів підкислення та червоного м’яса). У продуктах, сповнених штучних барвників, є токсини та важкі метали, які роблять смертельну дію на слизову оболонку кишечника. Інші причини дисбактеріозу - відсутність фізичних навантажень, хронічний стрес, зловживання алкоголем. Також під час вагітності та серйозних захворювань знижується імунітет і може порушуватися мікрофлора кишечника.

ніфуроксазид