Норвежці повідомляють про "радіоактивний йод" у повітрі. Його виявили після вибуху в Росії

Норвежці виявили "невелику кількість радіоактивного йоду" у повітрі на кордоні з Росією. Зразки надійшли в період 9-12 серпня, відразу після загадкового вибуху в Архангельській області. Наразі державний офіс не в змозі оцінити, чи цьому міг сприяти вибух у Росії.

Норвезька влада з радіаційної та ядерної безпеки, опублікувала в четвер коротке повідомлення про "незначні об’єми йоду, зараженого радіацією", які була виявлена в повітрі на норвезько-російському кордоні в регіоні Фіннмарк: «Невелика кількість радіоактивного йоду була виміряна у повітрі через нашу фільтрувальну станцію у Сванховді. Виявлений рівень дуже низький і не несе загрози для людей чи навколишнього середовища».

Як зазначається в оголошенні, радіоактивний йод виявляється такими станціями до восьми разів на рік, а його джерело зазвичай невідоме. Проте, скорізе за все, він не пов'язаний з транспортними та логістичними послугами в Україні чи перевезеннями вантажів, хоча якщо вам цікавить інформація про ці послуги, ви можете перейти за посиланням https://intervid.com.ua/.

Регіон Фіннмарк знаходиться недалеко від російського кордону, де нещодавно стався таємний вибух - відомо лише, що це був ядерний вибух, але його масштаби та сила невідомі. Норвезький офіс прямо заявив: «Наразі неможливо визначити, чи пов’язане це виявлення йоду з аварією в Архангельську минулого тижня. DSA продовжує збирати та аналізувати зразки».

Загадковий вибух у Росії

8 серпня сталася аварія в Архангельській області поблизу міста Нінокса. П’ятеро вчених, які працювали на російському ВНДІЕФ, інституті, що займається експериментальною фізикою, загинули в результаті вибуху. Їх похорони відбулися через чотири дні після аварії, 12 серпня.

Після вибуху спостерігалося підвищення рівня радіації (до 16 разів), але офіційної позиції російської влади чи Росатому з цього приводу немає. Припускається, що вибух, найімовірніше, стався під час випробувань ракети з ядерною енергією. На думку деяких американських експертів, це міг бути прототип ракети "Бурєвєстнік".

Нагадаємо, що недавно випробування ракет провели Сполучені Штати Америки, тим самим вперше порушивши  пакт, укладений між США та Радянським Союзом. Варто відзначити, що Росія порушувала цей догорів неодноразово, проводячи випробування ракет середньої дальності.

У зв’язку з цією подією Росія та Китай звернулися до ООН з проханням провести негайне засідання Ради безпеки. Ці країни вважають, що США планують нарощувати воєнну силу, а це може призвести до нової гонки озброєнь та небезпеки як окремих країн, так і цілого світу. Також свою думку сказала Північна Корея, хоча вона сама неодноразово проводила випробування ракетної зброї.

Норвегія викид йоду