Три основні переваги, які приносить податковий консалтинг.

Є три основні переваги, які приносить податковий консалтинг.

Перша - це можливість для клієнта застосувати на практиці складні норми законодавства, які податковий радник перевіряє та узгоджує згідно до діючих норм. Друга вигода - фінансова, тобто реальне зменшення  тягаря податків компанії відповідно до регулюючих законів. Третій плюс - це можливість мінімізувати ризик, що виникають в результаті податкових розрахунків, тобто захист вашого бізнесу від негативних наслідків, пов'язаних з контролем, кримінальними та фіскальними наслідками. Спеціалісти в даній сфері відзначають податковий консалтинг вiд Audit-Invest.

Також варто відзначити зростаючі очікування серед покупців. Очікується, що податкові консультанти 21 століття надаватимуть комплексні послуги. Простих порад вже недостатньо, і клієнти шукають радників, які зможуть розробити для них "індивідуальну" стратегію оптимізації. Також можна спостерігати ще один цікавий факт - невеликі консалтингові фірми, в яких працює до 30 спеціалістів, все сильніше заявляють про себе на ринку цих послуг.

Як і в аудиті, значно збільшується конкуренція в галузі. Це пояснюється як суперництвом найбільших компаній на ринку, так і зростаючою кількістю менших організацій, що надають консультаційні послуги. Також юридичні фірми все частіше відчувають потребу в наданні цього виду послуг. Експерти галузі вважають, що зростаюча конкуренція змушує консалтингові компанії консолідуватись та спеціалізуватися, адже лише завдяки всебічному обслуговуванню можна забезпечити перевагу.

У рамках консалтингу виділяються наступні послуги:

Консультація у сфері непрямого оподаткування - положення щодо нього є одними з найскладніших та піддаються найбільш частим змінам податкового законодавства. Тому розрахунки можуть стати джерелом небажаного ризику. Фірми пропонують комплексні послуги у сфері ПДВ, акцизного податку, митної та зовнішньої торгівлі, екологічних зборів і таких, що випливають із авторських прав.

Консультування для роботодавців - включає всі податки, пов’язані із відносинами працівник-роботодавець, тобто переважно збір на доходи фізичних осіб, соціальне та медичне страхування, а також питання, пов’язані з легалізацією перебування та працевлаштування іноземців.

Окрім зазначених є ще інші типи послуг, які надають консалтингові компанії. В будь-якій з них вам залюбки нададуть весь список та ціни.

Як бачимо, правильне управління податками вимагає від радників не лише відстежувати та впроваджувати зміни в нормативно-правових актах, а насамперед застосовувати податкову інженерію, оскільки консультант, як інженер, повинен спланувати та реалізувати надзвичайно складний проект.