Як створити власну АЗС?

АЗС - відмінна бізнес-ідея. Хоча початкові витрати, пов’язані з її встановленням та отриманням відповідних дозволів, можуть виглядати, як серйозна перешкода.

Якщо ви не хочете занадто перейматися прибутками та видатками, то можете організувати міні-АЗС, адже це трохи простіше. Інформацію про їх ви можете знайти на сайті https://vlasnaazs.ua/mini-azs-do-1000-l/.

Прибуток від ведення такого бізнесу може бути справді значним. За підрахунками, процвітаюча станція здатна генерувати доходи до сотні тисяч чистого прибутку в місяцт. То як же стати власником АЗС?

Створення АЗС - формальності

Перший крок до власної АЗС - це вибір правильної землі. Ви можете взяти її в оренду, а в майбутньому можна буде придбати. Важливо, щоб вона відповідала ряду вимог. Місцевість, де планується будувати АЗС, повинна бути включена до місцевого плану просторового розвитку. Найкраще, якщо є записи, в яких зазначається, що об’єкт такого типу може бути створений в даній місцевості.

Наступний крок - отримання дозволів. З цією метою слід звернутися до мера, голови міста чи голови громади, в якій має бути збудована станція.

Підготовка детальної конструкції - дуже важливий крок. Більшість людей, які мають намір відкрити АЗС, не мають достатньо знань, щоб зробити це самостійно. Тому найкраще скористатися послугами будівельних компаній, які спеціалізуються на цьому виді робіт.

Інвестор не може забути про сертифікат, що вказує на вплив бензинової станції на навколишнє середовище.

Пробитися через хащі документації - це лише початок пригоди з відкриттям АЗС. Найбільші витрати очікують підприємця, коли розпочнеться власне будівництво об’єкта, що передбачає, серед іншого, придбання паливних баків.

Будівництво АЗС

Відповідно до чинного регламенту, кожна АЗС повинна мати:

каналізаційні установки;

прилади для вимірювання та моніторингу стану нафтопродуктів, які зберігаються на най;

пристрої для сигналізації про витік нафтопродуктів у землю; поверхневі та ґрунтові води;

протипарозахисні пристрої для нафтопродуктів;

пристрої для відновлення парів нафтопродуктів.

Крім того, повинні бути дозатори і, звичайно, паливні баки, які також повинні відповідати ряду технічних вимог.

Якщо власник станції теж хоче запустити магазин чи невелику гастрономічну діяльність, йому обов’язково треба придбати спеціальне обладнання - полиці, холодильники або кухонне обладнання. Якщо там продаватимуть алкоголь чи тютюн, потрібен буде ще один дозвіл.