Гірськолижні палиці

Гірськолижні палиці існували в гірських лижах завжди. На самому початку історії гірських лиж, лижники спускалися з гір з альпенштоком, для контролю балансу і зміни траєкторії спуску. Згодом довга жердина трансформувалася в дві коротші гірськолижні палиці.

У палиць є свої функції і призначення. Вони потрібні для полегшення виконання поворотів, збереження і підтримання балансу під час спуску, а ще гірськолижні палиці від Terra Incognita допомагають при пересуванні на пологих ділянках або при маневруванні біля підйомника і звісно ж, допомагають утримати рівновагу і надають додаткову впевненість в складних ситуаціях на крутому схилі.

Отже, давайте спробуємо розібратися, на що варто звернути увагу, аби обрати правильні у Терра Інкогніта палиці для катання на гірських лижах.

Гірськолижні палиці складаються із ручки, темляка, накінечника і стержня. Палиці випускаються різної довжини, пружності і міцності, з різними вигинами і різними діаметрами кілець.

Перш за все, потрібно визначитися із довжиною палиць, адже саме це і є запорукою правильної техніки катання та вашої безпеки. Довжина палиць підбирається по зросту лижника і зазвичай становить 3/4 власного зросту. Хоча, оптимальна довжина палиць залежить також і від пропорцій конкретної людини, від співвідношення розмірів тулуба і ніг, від довжини рук.

Після вибору довжини варто звернути увагу на форму палиці. Вигин палиці під рукояткою служить для створення ефективної опори на палицю під час крутих поворотів. А ще, вигин знімає напругу в передпліччях, робить катання безпечнішим та мінімізує ймовірність травми кисті.

Анатомія гірськолижних палиць або на що варто звернути увагу при покупці палиць:

  • Кільце гірськолижних палиці перешкоджає провалювання палиці глибоко в сніг. Кільця мають різний діаметр і підбираються залежно від типу схилу.
  • Наконечником називається нижня частина палки, яка контактує зі схилом. Зазвичай наконечники виготовляються з нержавіючих сплавів різної твердості.
  • Стержень - основа гірськолижної палиці. Вони можуть бути виготовлені з матеріалів різного ступеня міцності. Найчастіше використовуються різні алюмінієві сплави, сплави на основі титану, карбону (вуглепластик), скловолокна (скловолокно). Найбільш якісні палиці виготовляються зі складних комбінацій металу і композитних пластиків.
  • Ручкою називають ту частину палиці, за яку її тримають при катанні. Ручки можуть виготовлятися з різних штучних матеріалів - пластик, каучук, поліуретанова піна або ЕВА. Кожнийіз матеріалу мають свій рівень зчеплення для комфортного тримання палиці в різних умовах, незважаючи на піт або опади. Наприклад, ручки з пористих матеріалів залишаються «теплими» навіть в холодних вітряних умовах.
  • Темляк - ремінець, прикріплений до ручки палиці. Ремінець потрібен, аби не втратити палицю, якщо вона вислизає з руки.

Однак, пам'ятайте, що палиці - це все-таки витратний матеріал. Зверніть увагу, часто гірськолижні палиці можна підібрати відповідно до дизайну конкретних лиж, адже виробники продумують весь образ повністю.

Терра Інкогніта