Чому введення карантину на території України так важливо?
На 12 березня підтверджено 125 865 випадків зараження в 122 країнах, 4615 летальних випадків. Варто зауважити, мова йде тільки про офіційні цифри, кількість хворих, які не звернулись до лікарень невідома.
На днях ВООЗ визнала, що у світі пандемія коронавірус. Що таке пандемія?
Пандемія — це поширення захворювання у світових масштабах.
Критерії пандемії це:
вірус викликає смерть;
- стабільно передається від людини до людини;
- поширюється по всьому світу.
Автор Національної стратегії США по боротьбі з пандемічним грипом, епідеміолог, доктор Річард Хачетт повідомив, що коронавірус - найнебезпечніша інфекційна хвороба за останні 100 років і може заразити 50-70% світового населення.
«Це - хвороба лякає мене найбільше, серед усіх, які я коли-небудь зустрічав у своїй кар'єрі. А я бачив і Ебола, і Близькосхідний респіраторний синдром (MERS), і Важкий гострий респіраторний синдром (ВГРС / SARS).
У Коронавірусі найбільше лякає поєднання його заразності та смертності, яка у багато разів перевищує смертність від грипу », - повідомив Хачетт.
На цю мить Хачетт очолює Коаліцію з інноваційної підготовки до епідемій (CEPI), яка займається розробкою вакцини від коронавіруса. Він зазначає, що коронавірус є найбільш небезпечною інфекційною хворобою з часів Іспанського грипу, епідемія якого вибухнула в 1918-1919 роках. Тоді захворіли понад 500 млн осіб, третина населення Землі, а померли до 100 млн.
На думку доктора Хачетта, з того часу жоден вірус не поєднував в собі подібні заразність і смертність.
«CEPI, організація, яку я очолюю, працювала з еболою та іншими інфекційними захворюваннями, які мали високий рівень смертності», - зазначив експерт. - «Але жодна з них не була такою ж заразна, як коронавірус».
Коронавірус можна порівняти з Другою світовою війною, вважає Хачетт. За його словами, такі терміни використовує і Всесвітня організація охорони здоров'я, яка бачила, на що здатний новий вірус.
А що говорять інші дослідники?
Вчені Австралійського національного університету змоделювали 7 сценаріїв пандемії COVID-19. Навіть в найкращого сценарію, дослідники AНУ заявили, що число загиблих складе близько 15 млн.
Ось декілька важливих фактів, які варто знати, порівнюючи новий коронавірус та інших захворювань.
COVID-19 передається не тільки повітряно-крапельним шляхом, а й через брудні руки та воду.
Показник смертності від грипу становить 0.1%.
Статистика за рівнем смертності в Британії в результаті деяких епідемій минулих років: Гонконгський грип 1968-69 з летальністю від 0,2 до 0,4%; Свинячий грип 2009-10 з летальністю в 0,025%
За актуальними даними в Італії смертність від коронавіруса складає близько 7%. У старшій віковій групі: 14.3%.
Таким чином при 10 000 хворих на грип вмирає в середньому 10 осіб.
А при 10 000 хворих коронавірусом помре біля 700.
Фактичне підтвердження, ми можемо бачити за результатами статистики в Італії:
12 462 заражених і 827 померлих.
Варто наголосити необхідність введення карантину в Україні, є необхідною умовою збереження людських життів.
«З огляду на зростаючий з кожною годиною потік пацієнтів і обмежена кількість ліжок для інтенсивної терапії (менше ніж 6 000 на державних медустановах), а також той факт, що багато лікарів і медсестри самі інфіковані коронавірусом і знаходяться в карантині, ми повинні віддавати пріоритет в реанімації молодим людям і тим, у кого є шанс вибратися », - заявила Глава Товариства Флавія Петрина.
Лікар з Кремони: «В останні кілька днів ми повинні вибирати, кого інкубувати (підключати до апаратів штучного дихання) - пацієнта 40 років або пацієнта 60 років. Це страшний вибір, але ми повинні його робити, тому що не вистачає апаратів ШВЛ.
Ми не відправляємо в реанімацію літніх. Реаніматологи просять нас не надсилати вікових, які зайняли б ШВЛ на 15-20 днів. Їм судилося померти »
Особливу небезпеку складають випадки повторного зараження. Наприклад, у 14% пацієнтів в провінції Гуандун, які перенесли захворювання, аналізи знову показали позитивний результат.
Також, вчені з'ясували, що захворювання може переходити з активної форми в хронічну. Це засновано на інформації про випадки повторного зараження. Вірус може залишатись в сплячій формі і імунна система не має змоги взяти його під повний контроль. Новий штам мутує з великою швидкістю і люди просто не встигають виробляти до нього антитіла.
Китайські вчені заявили, що у перехворілих коронавірусів здоров'я вже ніколи не буде колишнім. Навіть вилікувавшись, у людини залишаються незворотні наслідки захворювання.
На цей момент вірус було виявлено в трьох громадян України, в уряді запевнюють що роблять всі можливі дії для стримання його розповсюдження.